Byłam jednak zdeterminowana, by nie podążać za typowym scenariuszem pracownika najemnego, który wysyła cały swój dochód do domu.

Przeprowadziłam się w tak zaawansowanym wieku, aby sama się utrzymać. Moi przyjaciele mieszkali we Włoszech od dwóch dekad, ale ja wahałam się przed wyjazdem, czekając na emeryturę.

Moja emerytura była minimalna, a ja naprawdę potrzebowałam dodatkowego dochodu.

Po powrocie do domu moja córka wykorzystywała moją emeryturę do opłacania rachunków za media w moim trzypokojowym mieszkaniu. Wiedziałam, że nie mogę polegać tylko na niej.

Byłam zdeterminowana, by zarabiać jak najwięcej, nie chcąc obciążać moich dzieci na starość. Byłam matką 42-letniego syna i 38-letniej córki i dałam im jasno do zrozumienia, że nie powinni oczekiwać ode mnie pieniędzy.

Popularne wiadomości teraz

Kiedy koledzy z klasy zaczęli śmiać się z jej syna, w jednej sekundzie postawiła ich wszystkich na swoim miejscu

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Mój syn wychowywał dwójkę dzieci z żoną w domu jej rodziców. Moja córka, Anna, mieszkała ze mną. Wyszła za mąż, ale jakoś nie dogadywała się z mężem i po dwóch latach wróciła do domu.

Anna miała trudności ze znalezieniem pracy, ale nigdy nie pracowała dłużej niż trzy miesiące. Byłam zdeterminowana, by nie wspierać jej finansowo. Powiedziałam jej, żeby płaciła za nasze wspólne mieszkanie z mojej emerytury i sama zarabiała na swoje utrzymanie.

Kiedy Anna poskarżyła się mojej siostrze na brak wsparcia finansowego, siostra próbowała zrzucić winę na mnie, mówiąc, że ona i jej mąż wspierają córkę.

Pozostałam nieugięta, tłumacząc, że przyjechałam do Włoch, aby zarabiać na siebie i nie obciążać dzieci swoją obecnością.

Pomimo moich 65 lat uważałem, że ważne jest, aby dbać o siebie i żyć tak, jak to tylko możliwe.

Moje dorosłe dzieci były w stanie zarobić na własne utrzymanie. Tutaj, we Włoszech, od czasu do czasu funduję sobie kolację i nowe ubrania. Nie chcę czuć się winna, że kupiłam sobie filiżankę ulubionej kawy.

Moja siostra ostrzegła mnie, że moje podejście do życia może sprawić, że zostanę sama o zmierzchu, ale nie boję się tego.

Muszę skupić się na teraźniejszości, pracować i dbać o siebie. Moje dzieci są zdenerwowane, uważają, że powinnam wysyłać im pieniądze.

Podtrzymuję jednak swoje zdanie — nie jestem im nic winna. Powinny już nauczyć się utrzymywać same.

Pisaliśmy również o: Sąsiadka przyniosła nam jedzenie, ponieważ nie pozwolono nam opuścić domu. Ale w końcu oszołomiła nas swoim oświadczeniem

Może zainteresuje: Musisz zrozumieć, że zakochałem się w tej pielęgniarce całym sercem. Nie mogę inaczej

Przypominamy o: Siedem lat miłości. Dominika Gwit i jej mąż wzruszają wszystkich. Widać chemię