Miesiąc temu mój mąż i ja złapaliśmy dobrze znanego wirusa. Przepisano nam leki i kazano zostać w domu przez dwa tygodnie.

Oczywiście nie wychodziliśmy z domu, bo nie mieliśmy nawet siły ugotować sobie czegoś do jedzenia.

Dzieci opiekowały się nami, dzwoniły, ale nie mogły przyjść, same były chore. Sąsiadka zadzwoniła i zapytała, gdzie poszliśmy.

Opowiedziałam jej o naszej sytuacji. Kilka godzin później zadzwoniła ponownie i powiedziała, że zostawiła nam jedzenie pod drzwiami.

Przyniosła rosół i kotlety z tłuczonymi ziemniakami. Mój mąż i ja jedliśmy tak pysznie. Potem zadzwoniła, żeby nam podziękować. Powiedziała, że gotuje dla swojej rodziny i nam też przyniosła, więc nie ma potrzeby jej dziękować. Kilka dni później zadzwoniła ponownie.

Popularne wiadomości teraz

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

„W pierwszych miesiącach po porodzie marzyłam, że ktoś zabierze syna, ale dwadzieścia lat później zdałam sobie sprawę, jak bardzo zgrzeszyłam”

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

Tym razem przyniosła zupę grochową i makaron z sosem pomidorowym. Zadzwoniłam ponownie, aby jej podziękować i powiedzieć, że czuję się znacznie lepiej i mogę dla nas gotować.

Życzyła nam zdrowia i dodała, że możemy jej się odwdzięczyć, gdy wyzdrowiejemy. Szczerze mówiąc, nie rozumiałam, co mówiła, więc zapytałam ją ponownie.

Odpowiedziała, że to pieniądze za jedzenie, które ugotowała dla swoich pracowników. Zaniemówiłam. Oczywiście powiedziałam, że oddam pieniądze, ale myślałam, że pomogła nam z głębi serca.

Ten niezrozumiały stan pozostał we mnie przez długi czas. Z jednej strony rozumiem, że wydała pieniądze i gotowała. Ale sama podkreślała, że gotuje dla swojej rodziny i daje nam tylko część.

Czy naprawdę warto prosić mnie o pieniądze? Z drugiej strony jestem jej wdzięczna za pomoc w potrzebie. Oto historia...

Pisaliśmy również o: Kiedy Anna przeszła na emeryturę, postanowiła żyć dla siebie. A potem jej córka urządziła jej prawdziwy cyrk

Może zainteresuje: Koledzy z klasy naśmiewali się z Andrzeja, że przyszedł na studniówkę z matką. Kiedy jednak poznali prawdziwy powód, zarumienili się ze wstydu

Przypominamy o: Nie miałam nic przeciwko temu, że mąż poszedł do pracy, ponieważ mógł tam zarobić pieniądze. Ale kiedy wrócił, zdała sobie sprawę, jaka była głupia