Każdy z nas w tej chwilii zastanawia się co kupić na czas epidemii. Czy zrobić zapasy? Jakie produkty najlepiej wybrać?

Z pomocą przychodzi Katarzyna Bosacka, specjalistka od porad żywieniowych, która na łamach Faktu zdradziła swoje sposoby na zakupy w czasie zarazy.

Wielka panika w Polsce. Z powodu koronawirusa puste półki w sklepach

Jestem daleka od paniki, ale wiem, że sytuacja w kraju jest poważna. Apeluję abyśmy nie jeździli do sklepu codziennie i nie całą rodziną. Zróbmy listę najpotrzebniejszych produktów, żebyśmy się nie przechadzali bez sensu między półkami. Wejdźmy i wyjdźmy. Jeżeli jest tylko opcja korzystajmy z kas samoobsługowych, żebyśmy nie stali w wielkim skupisku ludzi – przyznała Bosacka.

Popularne wiadomości teraz

Ostatni świadek. Jak kztałtują się losy kelnerki po dramatycznym zdarzeniu z Piotrem Woźniakiem-Starakiem

Moja matka oddała mnie do sierocińca dla nowego mężczyzny i przypomniała sobie o mnie 10 lat później. Nie uwierzycie, czego teraz ode mnie wymaga

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Moja siostra powiedziała, że powinnam utrzymywać ją i dziecko. Mój mąż był wściekły, kiedy się o tym dowiedział

Słusznie ekspertka przyznała, że najważniejsze jest to, by zrobić listę zakupów. Najlepiej byś sporządziła jadłospis na tydzień, a później według niego spisała listę potrzebnych produktów. Dzięki temu unikniemy marnowania jedzenia. Już dzisiaj w Internecie krąży pełno zdjęć ukazujących, jak kończy się bezmyślne robienie zapasów.

To jedno ze zdjęć ukazujące, jak teraz wyglądają skupiska śmieci

Jednak wracając do naszej listy zakupów, Bosacka przygotowała listę zakupów dla czteroosobowej rodziny. 

  • 60 jaj – to najzdrowszy produkt na świecie. Zawierają witaminy, minerały, dobre tłuszcze, komplet aminokwasów.
  • Owoce – kilka kilogramów owoców, najlepiej tych kwaśnych: jabłek, kiwi, grapefruitów. Powinniśmy ich jeść ok. 20 dag na osobę dorosłą dziennie.
  • Kasze, makarony – kilka kilogramów kasz, pełnoziarnistych makaronów, brązowego ryżu i płatków owsianych. Mają mnóstwo błonnika, minerałów i witamin z grupy B.
  • Nabiał – 8 litrów kefirów, maślanek i jogurtów.

Katarzyna Bosacka namawia też, by na ten czas zadbać o nasze zdrowie. Unikać przetworzonych przekąsek, czekolady czy alkoholu. Należy pić dużo wody i zadbać o naszą odporność.

Warto w tym czasie wybrać takie produkty jak kiszona kapusta czy miód. Oczywiście, takie produkty nie wyleczą nas z wirusów, ale są smaczne i dobrze wpływają na nasz układ immunologiczny.

Polski koncern produkuje lek wspomagający leczenie COVID-19. Mamy powód do dumy

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com