Kto pamięta polski film pod nazwą "Znachor"? Reżyser filmu jest Jerzy Goffman. Pamiętacie tę aktorkę, słynną Marysię, którą zagrała polska aktorka Anna Dymna. Jak ułożył się los pięknej i łamliwej córki znanego chirurga? 

Film Znachor aktorka Anna Dymna

Anna Dymna - Marysia
Łącznie polska aktorka ma na swoim koncie ponad 250 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. W 1990 roku Anna zagrała Margaritę w polskiej adaptacji powieści Bułhakowa Mistrz i Małgorzata. Ten czteroczęściowy film otrzymał dobre recenzje zarówno od widzów, jak i krytyków.W polskim serialu Wiedźmin z 2002 roku, opartym na twórczości Andrzeja Sapkowskiego, wcieliła się w uzdrowicielkę Nenneke, która praktycznie zastąpiła matkę bohatera Geralta.

52-letnia Beata Ścibakówna chwali się sylwetką. Aktorka szokuje swoim umięśnionym brzuchem

Anna Dymna była trzykrotnie zamężna. Według samej aktorki największy wpływ na nią miał jej pierwszy mąż, który zmarł przed pracą nad Szamanem. Był to Wiesław Dymny, polski aktor i scenarzysta. Drugi mąż był Zbigniew Szota. Pobrali się w 1983 roku, rozwiedli w 1989 roku. Z tego małżeństwa w 1986 roku urodził się syn Michał Szota. Obecny mąż jest Krzysztof Orzechowski, który jest znanym reżyserem oraz aktorem.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Karol Strasburger cieszy się ze swojego ojcowstwa: "Laurze pozwalam na budzenie mnie o trzeciej nad ranem"

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Pola Wiśniewska założyła stronę internetową. Tak piąta żona wykorzystuje swoje 5 minut

Jak wygląda teraz Anna Dymna?

Teraz aktorka ma już 67 lat. W kadrze z filmu krótkometrażowego z 2015 roku „Dzień babci” nie jest już rozpoznawalna jako piękna Marysia. Aktorka z optymizmem opowiada o swoim wieku i wyglądzie:
„To fantastyczne, że nie muszę już martwić się o swój wygląd. Jeśli jesteś młodą aktorką, zawsze możesz usłyszeć: trochę spałaś, jesteś spuchnięta, prostujesz się… Teraz im gorzej wyglądam, tym lepiej”.

Ponadto od 1999 roku jest zaangażowana w działalność charytatywną. A od 2003 roku, czyli od 15 lat, istnieje jej własny fundusz charytatywny na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com