W miniony piątek ślub wzięła księżniczka Beatrice, córka księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety i księcia Filipa. Wszyscy oczekiwali tego wydarzenia. W końcu księżniczka Beatrice jest ponoć ulubienicą babci, a skala uroczystości miała przebić nawet ślub księżnej Kate i księcia Williama. Jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała księżniczce plany. Ślub był cichy i wzięli w nim udział tylko najbliżsi.

Jednak uwagę skupiła oczywiście suknia panny młodej, bowiem była to przerobiona sukienka ślubna jej babci, czyli królowej Wielkiej Brytanii. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć ostatnie stylizacje ślubne członkiń rodziny królewskiej. W końcu to one wyznaczają trendy ślubne w Eurupie na kolejne sezony!

Księżniczka Beatrice i królowa Elżbieta

Księżniczka Beatrice zrezygnowała z niemodnych już rękawiczek ślubnych, usunęła część materiału spódnicy i dorobiła rękawki do sukienki swojej babci. Oprócz tego do diamentowej tiary dobrała także delikatny welon.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Królowa Matka

Matka królowej Elżbiety miała jedwabną suknię ślubną zaprojektowaną przez Madame Handley-Seymour - krawcową królowej Marii. Suknia ślubna była w kolorze kości słoniowej, haftowana perłami i srebrną nicią.

Księżniczka Małgorzata

Siostra królowej wzięła ślub 6 maja 1960 roku. Był to pierwszy królewski ślub transmitowany w telewizji.

Księżniczka Anna

14 listopada 1973 roku odbył się ślub księżniczki Anny - najstarszej córki królowej Elżbiety i Marka Philipsa w Opactwie Westminster. Suknię Anny zaprojektował Maureen Baker.

Księżna Diana

Księżna Diana i książę Karol powiedzieli sakramentalne "tak" 29 lipca 1981 roku. Suknię księżnej Diany zaprojektowali Elizabeth i David Emanuel. Uszyto ją z jedwabnej tafty w kolorze kości słoniowej i ręcznie wykonanej, starej koronki. Zdobiły ją dodatkowo hafty, cekiny i perły. Do historii przeszedł jej liczący ponad siedem metrów tren.

Sarah Ferguson

Ślub księcia Andrzeja i Sarah Ferguson odbył się 23 lipca 1986 roku. Ciekawą ozdobą panny młodej był kwiatowy stroik z gardenii. Miał on symbolizować bowiem jej przejście ,,z ludu" do bycia księżną. Satynowa suknia była również w kolorze kości słoniowej została zaprojektowana przez Lindkę Cierach. Miała hafty symbolizujące kariery marynarskiej księcia Andrzeja. 

Sophie Rhys-Jones

Najmłodszy syn Elżbiety II wziął ślub z Sophie Rhys-Jones 19 czerwca 1999 roku. Suknia Sophie zaprojektowała Samantha Shaw została wykonana z ręcznie barwionej, jedwabnej organzy. Również w kolorze kości słoniowej, ręcznie wszyte rzędy pereł i kryształków (łącznie było ich aż 325 000).

Księżna Kate

Ta sukienka ślubna z uroczystości, która miała miejsce 29 kwietnia 2011 roku zdecydowanie odbiła w ślubnej modzie największe piętno. Od czasu sukni księżnej zaprojektowanej przez Sarę Burton z domu mody Alexandra McQueena, koronka zdominowała suknie ślubne. Satynowa kreacja w kolorze kości słoniowej miała m.in. 2,5-metrowy tren i ręcznie przygotowane koronki. Była z jednej strony delikatna, romantyczna, a z drugiej robiła wrażenie. 

Meghan Markle

Stylizacja ślubna aktorki z 19 maja 2018 roku wywołała lekkie kontrowersje. Część osób zachwycało się minimalistycznym wizerunkiem panny młodej i suknią zaprojaektowaną przez dom mody Givenchy, jednak niektórzy uważali, że ta kreacja była zbyt nudna, jak na królewski ślub.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com