Wokalistka ze szwedzkiego zespołu Roxette - Marie Fredriksson nie żyje. O tym stało wiadomo 9 grudnia o poranku. O jej śmierci poinformowała menadżerka zespołu, Marie Dimberg:

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych gwiazd odeszła. Marie Fredriksson umarła rano 9 grudnia w wyniku wcześniejszej choroby"

Doda rozpłakała się po czas wywiadu

Marie Fredriksson

W 1986 roku Fredriksson stworzyła z Perem Gessle duet Roxette. Jako Roxette znana z takich wielkich hitów, jak Listen to your heart, Dressed for Success, Sleeping in my Car, Dangerous i wiele innych. Przyczyną śmierci stała choroba nowotworna, która została odkryta jeszcze 17 lat temu, w 2002 roku. Z tego czasu gwiazda zaczęła ciężką walkę o życie, i tylko w 2009 wróciła na scene, kiedy jej stało liepiej. Niestety, w 2016 roku ponownie musiała przerwać występy, żeby wznowić leczenie. 

Popularne wiadomości teraz

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

"Czas płynie tak szybko, tak szybko. Wydaje się, że Marie i ja siedzieliśmy wczoraj w moim małym mieszkaniu w Halmstad i dzieliliśmy się naszymi marzeniami"

- napisał kolega Roxette Per Gessle. I jeszcze dodał:

Marie Fredriksson solistka grupy Roxette

"Dziękuję ci, Marie, za wszystko. Byłaś wspaniałym muzykiem, mistrzynią głosu, genialną wykonawczynią. Dziękuję, że dawałaś moim czarno-białym piosenką kolor. Byłaś cudowną przyjaciółką przez ostatnich 40 lat. Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że dzieliliśmy ze sobą tyle czasu, talentu, ciepła, szczodrości i humoru. Całą moją miłość kieruję teraz do twojej rodziny. Nic już nie będzie takie samo"

Nie zyje mąż Magdy Umer

Marie Fredriksson była żoną muzyka Michaela Boyosha. Wychowali dwoje dzieci: Ines Yousefin Boyosh i Oscar Michael Boyosh. Według krewnych tylko członkowie rodziny będą obecni na ceremonii pożegnania z Fredrikssonem.

Więcej ciekawych pomysłów znajdziesz na kolezanka.com