Wigilia świętego Andrzeja to doskonały czas na poznanie swojej przyszłości. Zwyczaj wróżenia znany jest od stuleci, jednak z czasem zmienił on swój charakter. Dawniej do wszystkich wróżb andrzejkowych podchodzono bardzo poważnie. Wierzono, że wszystko to co wywróży się w andrzejkowy wieczór się spełni. Dziś raczej traktowane są one z przymrużeniem oka.

Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję. Co się stało?

Lanie wosku

Lanie wosku jest prawdopodobnie najpopularniejszą z andrzejkowych wróżb. Zasada jest bardzo prosta - polega ona na laniu ciekłego wosku przez klucz do zimnej wody. Następnie odczytuje się kształt z zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia. Z kształtu wypatruje się sylwetki przyszłego wielbiciela lub przyszłego zawodu.

Wyścig butów

Ten zwyczaj jest bardzo lubiany przez panny lub kawalerów. Wróżba polega na ustawianiu butów jeden za drugim i przekładanie ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but jako pierwszy dotknie progu najszybciej ze zgromadzonych wstąpi w związek małżeński.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Mrowisko

Rzucanie skórką jabłka

Chcąc rozpocząć tę wróżbę najpierw należy obrać jabłko. Trzeba to zrobić tak, aby obierka była jak najdłuższa. Kolejnym krokiem jest rzucenie skórki za plecy koniecznie przez lewe ramię. Litera, w jaką ułoży się skórka, będzie pierwszą literą imienia przyszłego męża lub żony osoby wróżącej.

A Ty obchodzisz to święto?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com