Pola Raksa w swoje czasy sławiła się swoją delikatną i niezwykłą urodą. Dla wszystkich polaków ona znana z popularnego filmu Czterej Pancerni i pies. Wtedy ona zagrała sanitarijuszkę Marysię, która wpadła wszystkim do serca. Wtedy ona pokazała nie tylko swoją oryginalną urodę słowianki, a i dobrze zdolności aktorskie.

Mama Roksany Węgiel jest prawdziwą krółewą. Skąd 14-latka wzięła swoją urodę?

Zanim, jak wystąpiła na wojskowym planie, zagrała tak samo role Wandy w filmie Szatan z siódmej klasy. Tą rolę otrzymała dzięki okładce jednej z gazet dla młodzieży, na której świętnie się prezentowała. Właśnie od tego momentu zaczęła się jej droga aktorska w kraju i za granicą.

Pola Raksa

Ostatni raz pojawiła się na ekranach w "Uprowadzeniu Agaty" ponad 25 lat temu. Niestety, jej uroda w jakimś sensie jej przeszkodziła zajmować się aktorstwem dalej. Zawsze i wszędzie musiała grać tylko pięknych dziewczyn, co nie dało jej próbować siebie w innych rolach.

Z tej przyczyny zdecydowała się ostatecznie powiedzieć "nie" aktorskiej karierze. Co wtedy musiała robić w swoim życiu? Rezygnując z aktorstwa, Pola znałazła siebie w innych dziedzinach. Przez jakiś czas pracowała dziennikarką, a właśnie pisała teksty modowe dla Rzeczypospolitej. Później tworzyła kostiumy teatralne.

Popularne wiadomości teraz

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Polska aktorka Pola Raksa

Do dzisiejszego dnia była aktorka chroni swoją prywatność. Od wielu lat osiadła w maleńkiej miejscowości Kałuszyna. Ona nie udziela żadnych wywiadów i nie chodzi w modowych obrazach na ulicach. Ona jest niezauważalną i cichą, chociaż wcześniej jej wygląd sprawiał, że wszyscy mężczyźni upadali z nóg.

Skandal w krółewskiej rodzinie. Czemu Kate Middleton źle zachowuję się ze swoim mężem?

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak Nobel Olgi Tokarczuk trafił na licytację WOŚP. Zaledwie tydzień temu podziwialiśmy moment uroczystego wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Pisarka zrobiła dobre wrażenie nie tylko na Polakach, ale dziennikarze z całego świata byli zachwyceni naszą noblistką. Nawet jej kreacja, nawiązująca do sufrażystek walczących o prawa kobiet w ubiegłym wieku, zostanie zapamiętana na długo. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com