Thomas Moore był weteranem II wojny światowej. Na początku kwietnia 2020 roku postanowił pomóc służbie zdrowia w walce z pandemią koronawirusa.

Choć Moore poruszał się przy pomocy specjalnego chodzika, to ogłosił zbiórkę pieniędzy i postawił sobie ambitne wyzwanie. Zaplanował, że przed swoimi setnymi urodzinami aż sto razy okrąży swój dom, a każde z okrążeń liczyło ok. 25 metrów.

Emilia Komarnicka - Klynstra rozpływa się nad macierzyństwem

Akcja przybrała niewiarygodne rozmiary i przeszła jego najśmielsze wyobrażenia.

Thomas Moore liczył, że uda się mu zebrać tysiąc funtów, a zbiórka zakończyła się na niemal 32,8 mln funtów, na które zrzuciło się ponad 1,5 miliona osób. To była niewyobrażalna akcja hartu ducha i dobroci ludzkich serc.

Popularne wiadomości teraz

Dziennikarka Monika Richardson o szansach na powrót do siebie po rozstaniu z Konradem. „Mamy opiekę naprzemienną”

Paulina Smaszcz ujawnia prawdę o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim. "Ja nie mam zgody"

Lara Gessler otwarcie opowiada o relacji z matką. Smutne fakty ujrzały światło dzienne. "Nie widuje się z wnukami"

Justyna Kowalczyk z synem w górach. Syn sportsmenki ma wielki talent . "Życie poza schematami"

Thomas dotrzymał słowa i setne okrążenie pokonał w asyście honorowej żołnierzy z Yorkshire Regiment. Za swoje zasługi został uhonorowany tytułem szlacheckim przez Elżbietę II. Królowa ciepło wspomina stulatka i wysłała prywatną wiadomość z kondolencjami do rodziny Moore'a.

Thomas zmarł na koronawirusa. Ostatnie dni spędził w gronie najbliższych. Jego córka dodała wpis, w którym poinformowała o ostatnich chwilach bohaterskiego Taty.

Ostatnie dni spędziłyśmy razem z nim. Godzinami rozmawialiśmy, wspominając nasze dzieciństwo i naszą wspaniałą matkę. Dzieliliśmy się śmiechem i łzami. (...) Ostatni rok życia naszego ojca był niezwykły. Odmłodniał i doświadczył rzeczy, o których wcześniej tylko marzył. Chociaż był w tak wielu sercach tylko przez krótki czas, był niezwykłym ojcem i dziadkiem i pozostanie żywy w naszych sercach na zawsze

Składamy kondolencje!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com