Podeszłam do tej kwestii bardzo odpowiedzialnie, chciałam sprawić przyjemność mojej przyszłej teściowej.

A kiedy zostałam żoną, a matka mojego męża oficjalnie została moją teściową, nie szczędziłam wydatków i kupiłam jej to, co najlepsze. Z wyprzedzeniem poprosiłam męża, aby dowiedział się, co moja teściowa chce na urodziny lub Nowy Rok.

A potem razem wybieraliśmy się na zakupy. Jestem mężatką od 7 lat i w tym czasie podarowaliśmy teściowej mikrofalówkę, ekspres do kawy, odkurzacz i wiele innych rzeczy za przyzwoite pieniądze.

Kiedy mój mąż ma urodziny, daje mu kopertę z pieniędzmi. Ale nie dostaję nic w zamian. Jest mi naprawdę przykro, ale nie dostaję prezentu.

Potrafi pogratulować mi słownie, ale nic mi nie daje. Nie rozumiem, o co w tym wszystkim chodzi. Ale uraza we mnie narasta. Tym razem postanowiłam świętować urodziny poza miastem.

Popularne wiadomości teraz

"Ja tu rządzę": moja teściowa robiła mi wyrzuty przy gościach, ale przypomniałem jej, na czyj koszt żyje

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

"Wierzyłam, że mój syn jest prawdziwym mężczyzną. Ale pewna notatka od mojej synowej otworzyła mi oczy na prawdę: co on sobie pozwala robić"

Razem z mężem wynajęliśmy piękną altanę nad rzeką i zamarynowaliśmy mięso na grilla. Chciałam zobaczyć tam wszystkich moich bliskich. Zaprosiłam przyjaciółki i ich mężów, rodziców i teściów.

Z góry powiedziałam mężowi jakie prezenty chciałabym dostać, bo wiem, że każdy będzie konsultował z mężem.

Przy okazji warto powiedzieć, że moja teściowa nie ma problemów z pieniędzmi, więc pomyślałam, że tym razem dostanę coś od niej chociaż symbolicznie.

Teściowa wstała przy wszystkich gościach, zaczęła czytać mi wierszyk z kartki i wręczyła kopertę. Ale była pusta... wtedy teściowa powiedziała mi, że jej prezentem był wiersz z głębi serca.

Było to zarówno żenujące przed gośćmi, jak i wstydziłam się teściowej, ale teraz już wiem, co sama jej podaruję.