Byliśmy bardzo bliscy, zanim doszła do wieku nastoletniego. Teraz po prostu nie rozpoznaję mojej dziewczyny, nasze relacje są bardzo napięte.

Ma 16 lat, żyje na gotowym, ale chce być samodzielna i niezależna. Wiele razy próbowałem wytłumaczyć, że dopóki jest na moim utrzymaniu, musi przestrzegać reguł ustanowionych przez dorosłych. Jednak wszystko bez skutku.

Ubiera się tak, że jest mi wstyd przed sąsiadami. Wszystko z second-handu. Mamy pieniądze, nie oszczędzamy na niej, proponowałem, żebyśmy poszli razem po sklepach, kupili normalne ubrania, ale ona upiera się, że jej się podoba.

Moja córka ma kolczyki w uszach, ale teraz ostrzegła, że chce zrobić jeszcze dwa przekłucia na każdym uchu, aby mieć po dwa kolczyki. Mówię jej, że będzie wyglądać jak choinka świąteczna, ale moja opinia jej nie obchodzi.

A wczoraj zobaczyłam, jak córka przyglądała się zdjęciom dziewcząt, które miały te metalowe kolczyki wbite w różnych miejscach, nawet w języku! Jestem zszokowana, nawet boję się wyobrazić, że córka zrobi przekłucia nie tylko w uszach, ale również w innych częściach twarzy, na przykład w brwiach czy wargach.

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Albo przeniesiemy moją matkę do nas, albo wniesiemy pozew o rozwód": takie ultimatum postawił mi mąż po narodzinach mojego dziecka

"Dlaczego taka piękna kobieta jest smutna": miły nieznajomy podszedł do kobiety z czwórką dzieci i zaproponował jej spotkanie

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

Kiedy powiedziałam o tym mężowi, postanowił pozbawić ją wszystkich kieszonkowych pieniędzy. Córka to usłyszała i powiedziała, że wyjdzie z domu i będzie mieszkać na ulicy z takimi samymi żebrakami, jak ona. Nie wiem, jak na to zareagować, boję się, że na złość nam naprawdę wyjdzie z domu.

A niedługo skończy szkołę i pójdzie na uniwersytet do innego miasta. Tam będzie robić wszystko, co chce, bez naszej kontroli. Boję się, że popełni wiele błędów. Jak naprawić relacje z córką, aby nas wysłuchała?