Kiedy poszłam do pracy, wszyscy koledzy uważali mnie za swoją przyjaciółkę. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie byłam samotna.

Ale lata mijały, a dla mnie wszystko było jakieś podejrzane. Czy to naprawdę możliwe, że wszyscy ci ludzie, z którymi się przyjaźnię, tak bardzo mnie cenią? Czy naprawdę dla wszystkich jestem ważna?

Słowem, postanowiłam przeprowadzić eksperyment. Po prostu zniknęłam z mediów społecznościowych na cztery dni, wyłączyłam również telefon.

Wszystkie te cztery dni spędziłam w domu, wzięłam sobie cztery dni wolnego od pracy, zajmując się twórczością. I przez cały ten czas czekałam, kiedy mój eksperyment dobiegnie końca.

Po upływie wyznaczonego czasu ponownie włączyłam telefon, zalogowałam się do mediów społecznościowych. I co myślisz, nikt do mnie nie pisał, nie dzwonił spośród tych, których uważałam za przyjaciół.

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

Były tylko połączenia, bardzo wiele połączeń od mamy. Jedyna osoba, która naprawdę mnie bardzo ceni - to tylko mama, nikt więcej.