Tak, klucze rzeczywiście tam były, ale oprócz nich zauważyłem tam dziwny list. Oczywiście normalnie nie wchodzę w cudze sprawy, ale tutaj zaintrygowała mnie ciekawość.

Otworzyłem go i zobaczyłem, że napisano tam o jakimś spotkaniu w restauracji o 11:00 jutro. To mnie nieco zaniepokoiło, bo nawet po 15 latach życia z żoną nadal ją kochałem jak w pierwszy dzień, kiedy się poznaliśmy.

Chciałem wierzyć, że to nie był list od kochanka i że ona również mnie kocha. Udawałem, że wziąłem tylko klucze i nic więcej nie zauważyłem.

Ale myśli o możliwej zdradzie nie opuszczały mnie ani na chwilę. Postanowiłem, że trzeba sprytnie się dowiedzieć, więc zaproponowałem jej wspólną wizytę w kinie, a potem w restauracji. Ale Maria zaczerwieniła się i powiedziała, że ma już plany, że umówiła się z przyjaciółką.

Na jej twarzy widać było kłamstwo. Przecież tyle lat razem, a ona zdążyła już pokochać kogoś innego. Co mam teraz zrobić? Te myśli nie opuszczały mnie przez cały dzień, a nawet gdy przyszedł brat z żoną w gości, nie mogłem myśleć o niczym innym, tylko o tym, co robiła żona.

Popularne wiadomości teraz

"Nie ufaj Lisie, to zła osoba. Znam ją od 20 lat". To nie powstrzymuje jej przed korzystaniem z usług twojego męża

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Sen nie przychodził, i prawie całą noc spędziłem w kuchni. Maria zauważyła moją nieobecność i przyszła zapytać, o co chodzi. Powiedziałem, że zgłodniałem i przyszedłem przekąsić. Rano szybko się ubrała, pomalowała i poszła na spotkanie z przyjaciółką. Nie mogłem tego tak zostawić i pojechałem za nią. Wszedłem do tej restauracji, o której mowa w liście, i nagle zauważyłem swoich kolegów z plakatami i balonami powietrznymi. Przyszła do mnie żona i powiedziała, że gratuluje mi 20-lecia firmy i to wszystko oni wymyślili, aby zorganizować mi niespodziankę.

Jak bardzo kocham moją żonę. Ta sytuacja zmusiła mnie do jeszcze większego docenienia jej.