Myślisz, że ma to coś wspólnego z tym, czy ogląda twoje historie, wysyła do nich "światełka", podpisuje komentarze pod zdjęciami "moimi". I nawet nie zauważasz, że nie ma nic więcej.

Wiesz, istnieje wirtualna miłość i zwykle jest ona przedstawiana jako komunikacja online na odległość. Ale w rzeczywistości wirtualna miłość jest wtedy, gdy mężczyzna jest w pobliżu, ale wydaje się, że go nie ma, ponieważ wszystkie jego działania to tylko słowa. I tak, pod zdjęciami są "światła" i "ja", ale nie ma miłości.

Tak, twoje historie zostały obejrzane, ale idziesz samotnie w ciemności, niosąc ciężkie torby i zastanawiając się, jak naprawić kran.

Wiele lat temu przeczytałem zdanie, które ukształtowało mój pogląd na miłość: "Jeśli mężczyzna może przejść przez cały dzień, nie wiedząc, co u ciebie słychać, to znaczy, że cię nie kocha". W wieku szesnastu lat myślałem, że to nonsens, a potem, w wieku dwudziestu pięciu lat, zdałem sobie sprawę, że tak właśnie jest.

Dziś, jako psycholog rodzinny i szczęśliwa żona, mogę powiedzieć, że miłość nie jest ani pierwszą, ani drugą rzeczą. Miłość nie ma nic wspólnego z językiem miłości danej osoby. Nie ma nic wspólnego z wychowaniem, religią, kulturą czy statusem społecznym. Miłość jest wtedy, gdy ktoś się o ciebie troszczy.

Popularne wiadomości teraz

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Miłość jest wtedy, gdy robisz wszystko, aby osoba, którą kochasz, miała łatwiejsze życie. Miłość jest wtedy, gdy ci zależy.

Bardzo lubię pić zwykłą wodę, lubię jej smak. I pijemy tylko wodę butelkowaną, która moim zdaniem ma najdelikatniejszy smak. Nie pijemy alkoholu, nie jemy soli ani cukru w czystej postaci, więc potrafimy rozróżnić smaki i półtony każdego jedzenia i wody. I zawsze w kuchni są trzy lub cztery butelki tej wody, ale może być mi trudno odkręcić pokrywkę, dziewczyny mnie zrozumieją.

I kilka razy, kiedy mój mąż był w domu, musiałem go otworzyć, poprosiłem go o pomoc. Wiem, że można przeciąć zapięcia pod pokrywą, ale wtedy nie mogłam jej otworzyć nawet w ten sposób.

Od tamtej pory za każdym razem, gdy idę po drinka, uśmiecham się. Zawsze, każdą butelkę, którą kupuje mój mąż, kładzie tam, przycina krawędzie, otwierając ją tak, abym mogła ją wygodnie otworzyć, kiedy chcę się napić.

Miłość jest wtedy, gdy komuś na tobie zależy, nawet gdy o tym nie wiesz. Miłość jest wtedy, gdy chcesz uczynić życie ukochanej osoby łatwiejszym i lepszym. Nie chodzi o smsy i telefony, komentarze i kwiaty, bo każda dziewczyna może potwierdzić, że mogą być setki telefonów, smsów i kwiatów, ale nie ma prawdziwej miłości.

Dlatego teraz, obserwując setki rodzin i par, mogę z całą pewnością powiedzieć: jeśli wątpisz, czy on cię kocha, zadaj sobie pytanie i szczerze wysłuchaj odpowiedzi - "Czy jego miłość przejawia się tylko w podpowiedziach i wiadomościach, czy też przejawia się w prawdziwym życiu, gdzie ukochana osoba, jak mówi wiersz: "Poda ci pomocną dłoń, uwalniając cię od trosk, i nie da ci nawet znaku, że ci pomógł (...)".

A jeśli czujesz troskę w miłości, to on jest tym jedynym!

P. S. Pamiętasz, jak poznałaś swojego ukochanego z pracy: gotując jego ulubione danie, aby mógł szybko zjeść i iść odpocząć, opiekując się nim?

Albo wysyłając mu miłosne SMS-y przez cały dzień, ale spotykając go przy pustym stole, domagając się jego uwagi.

Przypomnij sobie, jak spotykasz się z ukochaną z pracy: odbierając ją samochodem z pracy, aby wróciła do domu w cieple, trosce i miłości. A może wysyłasz SMS-y przez cały dzień, a wieczorem siedzisz przed telewizorem, podczas gdy ona odbywa trzygodzinną podróż w chłodzie?

Miłość to pragnienie uczynienia życia ukochanej osoby milszym, łatwiejszym i szczęśliwszym.

W końcu zawsze pielęgnujemy wszystko, co jest nam naprawdę drogie!