Wszyscy czasem chcą, aby ich ukochane zwierzątka nigdy nie dorastali i na zawsze pozostali dzieciakami. Okazuje się, że istnieje rasa kotów, które nigdy nie dorastają.

Jaka więc rasa kota jest uznawana za najmniejszą na świecie?

Toybob

Toybob to najmniejsza rasa kotów na świecie. Dorosłe osobniki tej rasy na zawsze pozostają małe i przez całe życie wyglądają jak trzymiesięczne kocięta.

Toybob

Ta rasa pojawiła się nieprzypadkowo – Toybob został wyhodowany przez jedną kobietę z Rostowa nad Donem. Ta kobieta miała dwa koty rasy tajskiej: chłopaka i dziewczynkę. Pewnego dnia kotka urodziła kociaka, który nawet po kilku miesiącach życia wciąż był mały i się nie powiększał. Właścicielką kotów zauważyła to i zaczęła hodować nową rasę, która kilka lat później została uznana przez ekspertów na seminarium felinologicznym.

Popularne wiadomości teraz

Firma sprzątająca posprzątała jego dom. Efekt wprawia w osłupienie

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kalendarz strażaków z Australii z małymi kotkami. Na ten widok od razu zrobi Ci się gorąco

TOP10 nietypowych miejsc na wakacje w Polsce. Jest tam pięknie i spokojnie

Toybob

Koty tej rasy są podobne do kotów tajskich, ale różnią się od nich wielkością. Koty mogą być półdługowłose i krótkowłose.

Rasa Toybob jest bardzo mała. Najczęściej waga samic nie przekracza 900 gramów, a samce ważą maksymalnie 2,5 kilograma, ale taki wskaźnik jest raczej wyjątkiem.

Toybob

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, te koty są bardzo silne – oni mają silny szkielet i dobrze rozwinięte mięśnie. Są bardzo aktywni, lubią się bawić, wspinać się po poprzeczkach i pokonywać różnego rodzaju przeszkody. Z natury te koty są łagodni i towarzyscy, ponadto Toybob jest bardzo oddany człowiekowi. Są szybkie i zdolne, a także posłuszne.

Toybob

Ogon niektórych osobników tej rasy może być zakręcony, a tylne lapy tych małych kotów są zazwyczaj nieco dłuższe niż przednie – przez to może wydawać się, że ten kot nie chodzi, a się skrada.