Storczyk

Storczyk, Photo by Alexandra Nosova on Unsplash

Osobom o słabym charakterze nie zaleca się trzymania w domu storczyków, ponieważ ten przepiękny kwiatek dosłownie wyciągnie z nich ostatnie soki. Dlatego niezdecydowanym ludziom ze słabą siłą woli nie warto kupować do domu orchidei.

Zielistka

Zielistka

Roślinę tę często można zobaczyć w szkołach, przychodniach i urzędach państwowych. Udowodniono, że zielistka oczyszcza powietrze. Natomiast jest też tak zwany „efekt uboczny” – nie zaleca się trzymania tej rośliny w zbyt małych pomieszczeniach, ponieważ zielistka może powodować bóle głowy i silne zmęczenie.

Paprotka

Paprotka, Photo by Unknown Wong on Unsplash

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Rafał znalazł swoją księżniczkę. Czy w ten sposób chce utrzeć nosa Gabrielowi?

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Modlitwa za twojego dziecka

Jeśli przebywasz w pokoju z paprocią przez długi czas, możesz poczuć ból głowy oraz zdenerwowanie. Ponadto ta roślina może powodować bezpodstawne kłótnie wśród domowników. Konflikty będą miały charakter codzienny lub emocjonalny.

Sansewieria

Sansewieria (wężownica)

Potoczna nazwa tej rośliny – wężownica. Sansewieria „żywi się” energią, do której potrafi się dociągnąć. Dlatego nie warto umieszczać ją w pobliżu łóżka lub biurka. Natomiast w pobliżu urządzeń elektrycznych ta roślina będzie czuć się naprawdę świetnie, ponadto ona pochłonie ich negatywne promieniowanie.

Kaktus

Kaktus, Photo by Tamara Gak on Unsplash

Uważa się, że kaktus jest przyczyną wielu kłótni, drażliwości domowników i problemów w rodzinie, ponieważ on swoimi ostrymi igłami jakby zaostrza sytuację.