A jeśli nie zapobiegniesz odpowiednio ich wzrostowi i dobrobytowi, możesz z tym walczyć przez długi czas i żmudnie.

Jeśli pożyczasz pieniądze, bądź przygotowany na konsekwencje

Jest wiele sposobów radzenia sobie z tymi złośliwymi, wytrwałymi ziołowymi chuliganami. Oto podstawowe zasady walki:

Usuń chwasty, zanim zaczną kwitnąć.

- Nie umieszczaj kwiatów chwastów w pryzmach kompostu, ponieważ w wielu z nich nasiona mogą dojrzewać w postaci ciętej.

Popularne wiadomości teraz

Kobieta nakarmiła uliczną kotkę, a następnie przygarnęła jej kocięta

Horoskop miłosny: Jak zdobyć serce mężczyzny, znając jego znak zodiaku

Sześć kobiet z różnych krajów, które urodziły po 50.

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Staraj się usuwać i przycinać chwasty tylko przy suchej pogodzie. W deszczową pogodę na wilgotnej glebie mogą ponownie się zakorzenić.

- Usuń korzenie wieloletnich traw bez pozostałości, ponieważ nawet małe kawałki pozostawione w ziemi mogą dać pełnoprawne rośliny.

Kupując sadzonki i sadzonki w pojemnikach lub z kawałkiem ziemi, sprawdź je dokładnie i starannie wybierz korzenie chwastów, w przeciwnym razie możesz przywieźć na swoją stronę chwasty, których szczególnie trudno się pozbyć.

Ciasto czekoladowe bez mąki. Ten przepis jest odpowiedni nawet dla niedoświadczonych szefów kuchn

Najbardziej złośliwe chwasty

1. Pierwiosnek - szybko się rozprzestrzenia dzięki obfitości nasion i pąków na kłączy. Można go wyeliminować poprzez kopanie i ostrożne usuwanie korzeni, regularne koszenie i ściółkowanie.

2. Pokrzywa - jeśli nie pozwolisz jej na formowanie nasion i nie wpuścisz grządek, będzie rosła tylko w odległych zakątkach ogrodu. Nawiasem mówiąc, roślina ta jest w stanie wzbogacić glebę w azot, krzem, potas.

3. Ostropest polny - ma mocny, długi korzeń. Wyciągnięcie go jest dość trudne, a zepsuty kawałek szybko daje nową roślinę. Ale jeśli oset jest regularnie koszony, zuboża go.

4. Woodlice - latem może dać kilka pokoleń roślin. Dlatego nie można dopuścić do jego kwitnienia. Dodając wapno do gleby, zostawiamy ten chwast w kwaśnej glebie. Możesz również dodać zużyty popiół.

5. Trawa pszeniczna - jej korzenie mogą wnikać do głębokości 1000 cm. Jeden chwast daje do 10 tysięcy nasion, które kiełkują w ciągu kilku tygodni. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest wykopanie ziemi widłami i wyrywanie korzeni.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com