Przed ślubem przyszli małżonkowie starają się przemyśleć każdy szczegół. Natomiast oni często zapominają o pewnych przesądach, szczególnie o tych, które są związane z welonem. Jednak ten prosty akcesorium jest tak naprawdę bardzo ważnym atrybutem panny młodej.

Teraz większość narzeczonych traktuje welon jako modny akcesorium, a czasami w ogóle o nim zapominają. Jest to wielka pomyłka.

Według tradycji panna młoda nie powinna była zdejmować welonu nie tylko w dniu ślubu, ale aż do pierwszej nocy poślubnej. Wszystko dlatego, że dziewczyna przechodzi ze swojej rodziny do rodziny męża, wiec welon odgrywa rolę całunu, ponieważ panna młoda niejako umiera dla swojej rodziny i staje się krewną w rodzinie męża.

Co więcej, kolor welonu, jak również sukni ślubnej, wcale nie jest przypadkowy. Dawno temu biały kolor był uważany za kolor żałoby, co jest zrozumiałe, ponieważ podczas ślubu dziewczyna jakby odchodzi ze swojej rodziny. Właśnie dlatego jakikolwiek inny kolor welonu ślubnego zwiastuje kłótni w nowej rodzinie.

Warto więc zawsze pamiętać o tym, ze welon jest niesłychanie ważnym atrybutem i pewnego rodzaju amuletem każdej panny młodej.

Popularne wiadomości teraz

„Obchody naszej rocznicy ślubu z Adamem prawie zakończyły się rozwodem. Tak spędziliśmy nasz rodzinny czas”

"Odkąd byłam dzieckiem, moja matka bardzo mnie nie lubiła. A potem moja siostra powiedziała mi, że moja matka potrzebuje pomocy"

„Synu, jesteś intelektualistą, gdzie znalazłeś taką narzeczoną, ona nie potrafi sklecić dwóch słów”

„Mamo, kupiłem ci trochę mięsa - tylko nie mów mojej żonie, schowaj to szybko”: kobieta spojrzała na syna zdezorientowana

Mówi się, że im dłuższy welon, tym dłużej para będzie razem. Dlatego dość często na weselach można zobaczyć, jak małe dzieci-aniołki niosą welon panny młodej. Bardzo ważne jest również, aby welon nie spadł ani nie zepsuł się, ponieważ to zwiastuje rozpad małżeństwa. Natomiast dziura w welonie oznacza, że w związku zawsze będzie tak zwane trzecie kolo.

Brak jakiegokolwiek nakrycia głowy niewątpliwie zwiastuje rozczarowania i kłamstwa. W sytuacji, gdy panna młoda zdecyduje się założyć kapelusz zamiast welonu, można spodziewać się szybkiego rozwodu, ponieważ wszystkie negatywne myśli obecnych na weselu gości będą miały wpływ na wspólne życie nowożeńców.

Natomiast wianek zamiast welonu nie jest najgorszym pomysłem. Jednakże trzeba będzie bardzo odpowiedzialnie podejść do wyboru konkretnych kwiatów i, co więcej, włożyć do wianku czosnek. Wszystko dlatego, że głównym zadaniem welonu, podobnie jak wianka, jest ochrona panny młodej przed przejściem do rodziny małżonka.

Uważa się, że zakładać ślubny welon powinna tylko dziewica lub kobieta, która wychodzi za mąż po raz pierwszy. Wszystko dlatego, że welon jest nie tylko amuletem, lecz także symbolem czystości i niewinności. Co prawda, w dzisiejszych czasach to już straciło swoja aktualność.

Jeżeli ślub nagle zostanie przełożony na inny dzień, to zdjąć welon może tylko mężczyzna, który nie jest związany z narzeczoną więzami krwi, inaczej ona będzie skazana na samotność.

To są dosłownie kilka przesądów, związanych z welonem, więc jeśli w nie wierzysz, koniecznie sprawdź przed swoim ślubem pozostałe, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji.