Nasze mamy i babcie nie miały tego wyboru- a my, nastraszone ich opowieściami o stosach pieluch do prania, nie chcemy nawtet myśleć o wielorazowych- w końcu dziś wystarczy zdjąć pampersa, wyrzucić do kosza, i nie myśleć o nim nigdy więcej. Jednak czy współczesne rozwiązanie ma same dobre strony? Zobacz, w czym wielorazowe pieluchy przewyższają jednorazówki!

 
Fot. Pixabay

Po pierwsze- cena

Ten argument przemówi chyba do każdego, kto decydując się na zostanie rodzicem złapał się za głowę na widok cen pieluszek- a w tej grupie jest zapewne większość z nas. Pieluszki wielorazowe to ogromna oszczędność dla świeżo upieczonych rodziców- i tak bez wątpienia mają na głowie masę wydatków- w ten sposób portfel może nieco odetchnąć.

 
Fot. J carter, Pexels
 

Zdrowie maluszka

Pieluchy wielorazowe produkowane są z naturalnych, bezpiecznych i przyjaznych środowisku materiałów. Oznacza to, że są one przyjazne i bezpieczne również dla twojego malucha- wiele mam chwali sobie to rozwiązanie, argumentując swoje stanowisko tym, że ich maluchy zupełnie pozbyły się odparzeń i podrażnień, które występowały przy jednorazowych pieluszkach!
 
Fot. Bingo theme, Pexels
 

Ekologia

Decydując się na wielorazowe pieluchy, przyczyniasz si do dbania o nasze środowisko, a co za tym idzie- lepszą przyszłość dla swojego brzdąca. Przedstawimy ci to bardziej obrazowo- aby wytworzyć plastik do jednej jednorazówki, należy wykorzystać około szklanki ropy, a do produkcji papieru zawartego w jednorazówkach trzeba poświęcić około 4-5 drzew.

Fot. Pixabay
Co sądzicie o wielorazowych pieluchach? Używacie, czy uważacie, że to gruba przesada?
 
Zobacz więcej na kolezanka.com