Chyba każdy z nas słyszał o głośnym zaginięciu Madaleine Mccan. Jest to sprawa sprzed 13 lat, ale jest ona wciąż przypominana.

W 2007 roku pięcioosobowa rodzina z Wielkiej Brytanii spędzała urlop w Portugalii. Dramat wydarzył się 3 maja w miejscowości Praia da Luz w regionie Algarve. Z zeznań rodziców dziewczynki wynika, że zostawili ją w pokoju hotelowym około godziny 19:30 czasu lokalnego i udali się na kolację w towarzystwie przyjaciół.

Madaline

Licealiści powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Powód wzrusza do łez

Kontrowersje wokół sprawy

Rodzice twierdzą, że podczas trwania posiłku córka była przez nich wymiennie odwiedzana. Matka Madeleine zeznała, że podczas odwiedzin w pokoju córki około godz. 22 zastała w jej pokoju puste łóżko oraz otwarte okno. Z zeznań matki wynika również, że policja została wezwana po ok. 10 minutach od odkrycia domniemanego zaginięcia, policja jednak utrzymuje, że wezwanie odebrano pół godziny później.

Popularne wiadomości teraz

I nawet nie chcę skarcić: 15 zdjęć niegrzecznych zwierzaków, na które nie możesz się złościć

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek już nie razem? Po tym nagraniu nie ma wątpliwości

Musisz być z nimi ostrożny: TOP 4 najbardziej odważnych i zuchwałych kobiet według znaku zodiaku

Anna Mucha w odważnym stroju. Aktorka pokazała się w "stroju Ewy", wszyscy są zachwyceni krągłościami

rodzice dziewczynki

Wokół tego zniknięcia toczyło się wiele kontrowersji. Jedna z hipotez oskarżała nawet rodziców dziewczynki, którzy mieliby zabić ją i upozorować porwanie. Mimo wielu tropów, do tej pory jednak nikomu nie udowodniono winy i na temat zaginięcia powstało już wiele filmów i seriali dokumentalnych.

Przełom w sprawie

Jednak z ostatnich doniesień wynika, że brytyjska policja odkryła coś, co może być przełomem w tej sprawie. Ustalono bowiem tożsamość głównego podejrzanego. Jest to Christian B. pochodzący z Niemiec, który przebywał wtedy w pobliżu kurortu. 

Mężczyzna przebywa aktualnie w niemieckim więzieniu, bowiem został on już skazany za popełniane przestępstwa seksualne na małych dziewczynkach.

14-latka odeszła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła rodziców, można było tego uniknąć

Policja apeluje o pomoc

Policja prosi o wszelkie informacje na temat dwóch aut, którymi w czasie zaginięcia dziewczynki, poruszał się mężczyzna.

Jak podaje Onet pierwsze auto, którym interesuje się policja to charakterystyczny Volkswagen T3 Westfalia. Jest to model z początku lat 80-tych, z dwoma oznaczeniami kolorystycznymi, białą górną częścią nadwozia i żółtą listwą. Miał portugalską tablicę rejestracyjną.

Drugi samochód to brytyjski Jaguar z 1993 r., model XJR 6, o niemieckiej tablicy rejestracyjnej i zarejestrowany w Niemczech. Według policji pojazd ten znajdował się w Praia da Luz i okolicach w 2007 r. Samochód ten był pierwotnie zarejestrowany na nazwisko podejrzanego. W dniu 4 maja 2007 r., dzień po zaginięciu Madeleine, samochód został ponownie zarejestrowany na kogoś innego w Niemczech.

Madaline miałaby dziś 16 lat i mogłaby wyglądać tak, jak na drugim zdjęciu

Według niemieckiej policji, Madaline Mccan już nie żyje, jednak jakiekolwiek tropy w tej sprawie, które pomogłyby rozwiązać sprawę sprzed lat i znaleźć sprawcę, są na wagę złota.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana