Jego wkład w polską kinematografię jest nieoceniony, a jego odejście było stratą dla całej społeczności artystycznej.

Marek Perepeczko urodził się 17 kwietnia 1942 roku w Złoczewie na terenie obecnej Ukrainy. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1964 roku.

Wkrótce potem zaczął występować na scenach teatralnych, a także w filmach i serialach telewizyjnych.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się od niewielkich ról w filmach takich jak "Piekło i niebo" czy "Człowiek z M-3". Jednakże już wkrótce zaczął zyskiwać popularność, występując w takich produkcjach jak "Stawka większa niż życie", "Kolumbowie" czy "Czterdziestolatek".

W ciągu swojej kariery Marek Perepeczko zagrał wiele znaczących ról w filmach, serialach telewizyjnych i na scenie teatralnej.

Popularne wiadomości teraz

"Mam teraz 59 lat. Mam dwie córki i troje wnucząt. Niedawno odwiedziła mnie moja najstarsza córka i odbyliśmy rozmowę"

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Jednakże Marek Perepeczko miał nie tylko talent aktorski, ale także dar jasnowidzenia. W wywiadzie udzielonym w 2002 roku powiedział, że "w wieku 61 lat zacząłem się przygotowywać do odejścia".

Przez wiele lat aktor cierpiał na chorobę nowotworową, jednak nie poddawał się i kontynuował swoją pracę. Niestety, jego przeczucie się sprawdziło, a Marek Perepeczko zmarł 27 września 2005 roku w Warszawie.

Marek Perepeczko pozostawił po sobie wiele pamiętnych ról i kreacji, które do dziś są chętnie oglądane przez polskich widzów. Jego talent i zaangażowanie w sztukę będą zawsze pamiętane i doceniane przez społeczność artystyczną.

Pisaliśmy również o: Dawid Kubacki pojawił się na Pucharze Świata. Co tam się stało

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel nagle stanął w obronie Kasi Cichopek jak lew po krytyce w komentarzach. "Żyjmy w zgodzie ze swoimi wartościami"

Przypominamy o: Piotr Żyła wysłał poruszającą wiadomość do Dawida Kubackiego. Jego treść dotyka do lez