Prawidłowe sadzenie pomidorów to klucz do udanych zbiorów. Jednym z kluczowych punktów podczas sadzenia jest przygotowanie dołków pod sadzonki.

Pokażemy Ci, co włożyć do studzienki podczas sadzenia pomidorów, aby zapewnić roślinom najlepsze warunki wzrostu i rozwoju.

Nawóz organiczny

Sadząc pomidory, możesz dodać do studzienki nawóz organiczny, taki jak kompost czy humus. Dzięki temu dostarczysz roślinie niezbędnych składników odżywczych i wspomożesz jej wzrost i rozwój.

Piasek lub perlit

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna poślubił dziewczynę i wychował jej dziecko. Wiele lat później ich córka postanowiła poznać własnego ojca

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

Do studni można dodać trochę piasku lub perlitu, aby poprawić drenaż i zapobiec stagnacji wody. Pomoże to również zapobiec gniciu korzeni.

Wapń i magnez

Wapń i magnez są wymagane do prawidłowego rozwoju pomidorów oraz tworzenia silnych łodyg i owoców. Możesz zatem dodać do otworów przed sadzeniem pokruszone skorupki jaj, kości lub popiół drzewny.

Mikroelementy

Pomidory potrzebują pierwiastków śladowych, takich jak żelazo, mangan, cynk i miedź. Przed sadzeniem można dodać specjalną mieszankę nawozową zawierającą pierwiastki śladowe, aby zapewnić roślinie wszystkie niezbędne mikroskładniki.

Pisaliśmy również o: Tomasz Lis zamieścił bardzo poruszający wpis. "Życie jest okrutne. Zdrada czai się wszędzie"

Może zainteresuje Cię to: Reakcja Jana Pawła II na pytanie Lecha Wałęsy o wymianę żony zaskoczyła wszystkich. "Jak ty z nim wytrzymujesz"

Przypominamy o: Agnieszka Fitkau-Perepeczko poszukuje zastępstwa dla swojego męża. "Musi być nonszalancko ubrany"