Tuż po wygranej z Karoliną Muchovą polska tenisistka podbiegła do siedzących na trybunach członków rodziny i wspólnie z nimi świętowała swój sukces.

W sobotę polscy fani tenisa z pewnością mieli dzień pełen wrażeń. Iga Świątek po raz trzeci w karierze została mistrzynią turnieju Roland Garros. Przypomnijmy, że w Paryżu zmierzyła się z Karoliną Muchovą z Czech.

Finałowe starcie obu tenisistek trwało prawie trzy godziny i do samego końca pozostawało zacięte. Ostatecznie Świątek pokonała przeciwniczkę w świetnym stylu wynikiem 6:2, 5:7, 6:4, jeszcze bardziej umacniając swoją pozycję numer jeden na świecie.

Mecz Igi Świątek przyciągnął do Paryża wielu polskich kibiców, w tym tych znanych z pierwszych stron gazet. Wśród kibicujących tenisistce osobiście były Kinga Rusin, Kasia Tusk i Monika Olejnik z partnerami. Oczywiście polska zawodniczka mogła liczyć także na wsparcie najbliższych, gdyż na trybunach zasiedli jej ojciec Tomasz Świątek oraz starsza siostra Agata.

Natychmiast po wygraniu finału Roland Garros Świątek rzuciła się do swojego boksu, aby świętować zwycięstwo z drużyną i oczywiście z członkami rodziny obecnymi na miejscu. Uradowana triumfem tenisistka rzuciła się w ramiona ojca, który powiedział jej kilka słów. Następnie uściskała stojącą tuż obok siostrę, a wkrótce do rodzinnego uścisku z uśmiechem dołączył Tomasz Świątek.

Popularne wiadomości teraz

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Zenek Martyniuk dzieli się wspaniałą nowiną. Cała Polska w zachwycie

Dramatyczne wydarzenie przerywa zdjęcia do "M jak miłość". Co się stało

Cała Polska jest w żałobie. Nie żyje znany aktor z "Barw szczęścia" i "Na Wspólnej"

W sieci pojawiło się już nagranie uwieczniające tę wzruszającą scenę, która rozegrała się na trybunach paryskiego sądu. Chwile, w których Iga Świątek świętuje swoje zwycięstwo w towarzystwie ojca i siostry, zostały również uwiecznione przez obecnych na miejscu fotografów.

Nie zapominajmy, że po odebraniu trofeum za zwycięstwo w turnieju Roland Garros, Iga Świątek wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała członkom swojej drużyny oraz przeciwniczce. Tenisistka zwróciła się również do kibiców i swoich bliskich, szczególnie podkreślając swojego ojca i zwracając się do niego po polsku.

Dziękuję też mojej rodzinie oraz kibicom. Tyle osób z Polski przyjechało... Naprawdę odczuwam wasze wsparcie, miłość. Dziękuję. Dziękuję też mojemu tacie, bez niego mnie by mnie tu nie było. Bez dwóch zdań - powiedziała tuż po wygranej Świątek.

Pisaliśmy również o: Natalia Kukulska celebruje urodziny Anny Jantar i przekazuje niemałą niespodziankę. O co chodzi

Może zainteresuje Cię to: Niesamowite odkrycie. Tajemnicza przeszłość ojca Macieja Kurzajewskiego odkryta

Przypominamy o: Rafał Brzozowski nagle zaczął płakać na scenie w Opolu. Co było tego powodem