Stockton, wraz z czterema innymi członkami załogi batyskafu, zginął. W rzeczywistości powtórzył los dwóch zamożnych pasażerów pierwszej klasy, którzy utonęli na Titanicu w 1912 roku. Byli to przodkowie żony Stocktona Rusha.

Makabryczne powtórzenie historii

W rzeczywistości Wendy Rush, wdowa po dyrektorze generalnym OceanGate, jest prawnuczką Issadora Straussa. Chodzi o współzałożyciela domu towarowego Macy's. Również Ida Strauss. Para była jedną z najbogatszych osób na Titanicu. Wskazują na to archiwalne dokumenty uzyskane przez dziennikarzy The New York Times.

Wzruszająca lojalność

Popularne wiadomości teraz

Allan Krupa przechodzi na islam? Syn Edyty Górniak o zmianie wyznania

Wysokość emerytury Marii Winiarskiej zaskoczy każdego, kto dowie się, ile ona wynosi. "Przez pół wieku ciężko pracowałam"

Matka i ojciec Kamilka, którzy zgotowali dziecku piekło na ziemi, usłyszeli wyrok. Sąd nie miał dla nich litości

Agnieszka Chylińska ogłasza zakończenie niespodziewanego małżeństwa. Mąż ujawnia przyczyny

Ci, którym udało się przeżyć tę straszną noc, opisali wzruszający pokaz miłości Straussów. Ida Strauss zrezygnowała ze swojego miejsca w łodzi ratunkowej. Postanowiła zostać na pokładzie Titanica ze swoim ukochanym mężczyzną. Przeżyła z nim ponad 40 lat.

Co ciekawe, ciało Isadore'a zostało odnalezione kilka tygodni później na morzu. Jednak ciała jego ukochanej żony nigdzie nie odnaleziono.

Naoczni świadkowie twierdzili, że para stała na pokładzie statku, trzymając się za ręce, gdy został pochłonięty przez lodowatą wodę. W rzeczywistości ich parę można zobaczyć w filmowej adaptacji historii Titanica autorstwa Jamesa Camerona.

W filmie pojawiła się scena, w której starsza para trzyma się w łóżku, gdy woda unosi się wokół nich.

To ciekawe! Wendy Rush brała udział w trzech ekspedycjach do miejsca zatonięcia Titanica w ciągu ostatnich trzech lat. Wraz z nią był jej mąż.

Warto zauważyć, że Wendy Rush jest potomkinią jednej z córek tej fantastycznej pary. Mowa o Minnie Strauss, która w 1905 roku poślubiła doktora Richarda Weila.

Co ciekawe, ich syn Richard Weil Jr był prezesem sklepu Macy's w Nowym Jorku. Ojcem Wendy Rush jest syn Richarda Weila Jr, Richard Weil III.

Pisaliśmy również o: Emocjonalny wpis Justyny Kowalczyk. Dzień, który ma dla niej ogromne znaczenie

Może zainteresuje Cię to: Koniec ery w "M jak miłość"? Teresa Lipowska zdradza swoje plany

Przypominamy o: Rodowicz odkrywa tajemnicę Olbrychskiego i pędzi do jego żony ze zaskakującym pytaniem. "Сzy Daniel dalej nic nie pamięta"