Tym razem tematem jego przemyśleń był aspekt kobiet i macierzyństwa, jednak nie wszyscy podzielają jego punkt widzenia.

Wielokrotnie w swoich przemówieniach arcybiskup nawiązywał do aktualnych wyzwań i zagadnień dotykających społeczeństwa. Ostatnia homilia, wygłoszona 20 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, dotyczyła roli kobiet i ich związku z macierzyństwem.

W swoich słowach nawiązał do Wniebowziętej Matki Dziewicy, przedstawiając ją jako wzór do naśladowania w kwestii rodzicielstwa.

Modlimy się za wszystkie niewiasty, by wpatrzone we wzór Wniebowziętej Matki Dziewicy umiały ukochać swoje dziecko od samego jego poczęcia i towarzyszyć mu, i prosić Kościół, aby On pomagał temu dziecku wzrastać w wierze, nadziei i miłości – mówił.

Nawiązał również do kontrowersyjnego wpisu Adrianny Sułek, polskiej wieloboistki, która ogłosiła swoją decyzję o wycofaniu się z mistrzostw świata w lekkoatletyce z powodu ciąży.

Popularne wiadomości teraz

Piotr i Agata Rubik zamierzają zostać się na stałe poza Polską? Żona muzyka powiedziała całą prawdę

Serce łamiące pożegnanie. Nekrolog Krzysztofa Ibisza zbiera kondolencje z każdej strony

Cała Polska jest w żałobie. Nie żyje znany aktor z "Barw szczęścia" i "Na Wspólnej"

Małgorzata Rozenek-Majdan w żałobie. Smutne wieści o bliskim członku rodziny

Jędraszewski podkreślił znaczenie przyjęcia nowego życia w sobie i uczynienia z siebie "komnaty dla dziecka", co wywołało reakcje wśród różnych grup społecznych.

Jednakże, użyte przez arcybiskupa określenie kobiety jako "komnaty dla dziecka" wzbudziło duże kontrowersje.

Wielu krytyków uważa, że to określenie ogranicza kobiece doświadczenia, pomijając ich niezależność i podmiotowość, które są ważne również w kontekście macierzyństwa. Zwłaszcza panie angażujące się w ruchy społeczne, takie jak Strajk Kobiet, zareagowały na te słowa z niezadowoleniem.

Arcybiskup Marek Jędraszewski swoją odważną postawą i kontrowersyjnymi wypowiedziami wzbudza dyskusję na temat relacji między kościołem a społeczeństwem, oraz o tym, w jaki sposób duchowni komentują i wpływają na bieżące wydarzenia i kwestie społeczne. Tym razem jego słowa otworzyły nową debatę o roli i autonomii kobiet, podkreślając, że temat macierzyństwa wciąż budzi mocne emocje i podziały.

Pisaliśmy również o: W wieku 80 lat odszedł legendarny Toto Cutugno

Może zainteresuje Cię to: Nagły przełom w śledztwie dotyczącym wypadku syna Sylwii Peretti. Pojawił się świadek

Przypominamy o: Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Fatalne wieści dotyczące byłego prezydenta