Taka jest właśnie opowieść o Włodzimierzu Pressie, znanym aktorze, którego serce skradła kobieta, którą poznał na planie kultowego serialu "Czterej pancerni i pies". Ta niezwykła miłość trwa już 56 lat, tworząc wzór trwałego i pięknego małżeństwa.

Włodzimierz Press nie miał łatwego życia. Jego losy były nierozerwalnie związane z tragicznymi wydarzeniami historycznymi. Jego ojciec zginął w Treblince podczas II wojny światowej, a młody Włodzimierz wraz z matką trafił na Syberię.

Dopiero po wojnie osiedlił się w Krakowie, gdzie zrodziła się w nim pasja aktorstwa. Po ukończeniu szkoły teatralnej w Warszawie w 1963 roku, Press zdobył uznanie w świecie sztuki.

Jego talent przyniósł mu role zarówno na ekranie, jak i na scenie teatralnej. To jednak rola czołgisty Grigorija Saakaszwilego w serialu "Czterej pancerni i pies" wpisała go na stałe w historię polskiej kultury.

Choć na początku Włodzimierz Press nie planował wziąć udziału w tym projekcie, losy potoczyły się inaczej. Problemy finansowe przekonały go, by spróbować swoich sił na planie serialu wojennego. I to właśnie tam, na planie "Czterej pancerni i pies", spotkał tę, która miała stać się najważniejszą osobą w jego życiu – Renatę. Była ona pomocą kostiumolożki na planie i od pierwszego spotkania zwróciła uwagę Pressa swoją urodą i wdziękiem.

Popularne wiadomości teraz

"Mamy z przyjaciółką po 60 lat. Postanowiłyśmy zamieszkać razem i wynająć mieszkanie"

"Czy to normalne, że jakiś tam kolega podrywa moją żonę i przyjaźni się z moim synem. Postanowiłem poobserwować"

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

„Straciłem rodzinę przez przeklęty test DNA. Co musiałem myśleć, kiedy mój syn w ogóle nie podobny do mnie”

Zdają się być stworzeni dla siebie. Po latach Włodzimierz Press wspomina, że zakochał się w Renacie "jak wariat". Ta miłość była wzajemna i silna, prowadząc ich w stronę ślubu, który odbył się w 1967 roku. Ich związek okazał się trwały i silny, przetrwując próby czasu przez 56 lat. Para doczekała się dwójki dzieci – syna Grzegorza oraz córki Tani. Press z dumą opowiada o swoich dzieciach, choć skromnie podkreśla, że rola ojca nie zawsze była mu łatwa.

Dziś Włodzimierz Press prowadzi spokojne życie wraz z żoną Renatą w Warszawie. Para znalazła swój sposób na relaks – grając w brydża. To dla nich chwile oddechu od codziennych spraw, czas spędzony w miłym towarzystwie. Ich historia jest dowodem na to, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszystkie burze życia, pozostając silną więzią i fundamentem wspólnego życia.

Włodzimierz Press i Renata udowadniają, że niezwykłe miłości są możliwe, a losy potrafią zaskakiwać swoją piękną nieprzewidywalnością. Ta historia jest dowodem na to, że miłość może rodzić się w najmniej spodziewanych momentach i przetrwać przez całe życie, tworząc piękny i trwały związek.

Pisaliśmy również o: Emocjonalne pożegnanie Andrzeja Precigsa przez ekipę "M jak miłość". “Spoczywaj w pokoju”

Może zainteresuje Cię to: Ralph Kaminski opowiada o rodzinie. Znana aktorka to jego kuzynka

Przypominamy o: Małgorzata Rozenek nie kryje smutku. Wzruszające wyznanie. "Pęka mi serce"