Przedwczesna utrata tego cenionego aktora była ogromnym zaskoczeniem, pozostawiając po sobie pustkę, która głęboko rezonuje w sercach wielu osób. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 5 września na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie.

Choć Andrzej Precigs zdobył uznanie zarówno w teatrze, jak i w świecie kina, najbardziej znany jest z roli Zbigniewa Filarskiego w popularnym serialu "M jak miłość". Mimo swoich osiągnięć Precigs stronił od światła reflektorów i rzadko udzielał wywiadów.

W związku z tym tylko nieliczni wiedzieli, że w ostatnim czasie zmagał się z chorobą. Hanna Mikuć, jego koleżanka z branży, ujawniła, że aktor zmagał się z przewlekłą chorobą, a w związku z pandemią nie mógł kontaktować się z innymi, ponieważ należał do kategorii wysokiego ryzyka.

Andrzej Precigs miał mnóstwo planów, zarówno zawodowych, jak i osobistych. Był oddanym mężem i ojcem dwóch córek, a rodzina była podstawą jego życia. Związek Artystów Scen Polskich, wykorzystując swoją platformę społecznościową na Facebooku, przekazał wiadomość o jego odejściu:

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu – podano do wiadomości.

Popularne wiadomości teraz

Rozwód a alimenty syna. Jakie obowiązki finansowe czekają na Małgorzatę Ostrowską-Królikowską

Romans Agnieszki Chylińskiej z agentką wstrząsa show-biznesem. Mąż artystki wypowiada się na ten temat

Michał Wiśniewski zasmucony. Przekazał smutne wiadomości o nagłym odejściu. "Bardzo młodo odszedł"

Bardzo dziwny i niepokojący komentarz Tomasza Lisa. O czym dziennikarz chciał powiedzieć?

Przez wiele lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP i Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Drogi Przyjacielu" - głosił komunikat.

Teraz szczegóły dotyczące ostatecznego pożegnania Andrzeja Precigsa przekazał jego wieloletni przyjaciel, Tomasz Lerski:

W imieniu Katarzyny Precigs i rodziny Precigsów zapraszam na uroczystości pogrzebowe aktora Andrzeja Precigsa, które odbędą się 5 września 2023 r. o godzinie 12.00 w kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Młynarskiej 54 w Warszawie – napisał w mediach społecznościowych.

Pisaliśmy również o: Jakub Rzeźniczak znów zostanie ojcem? Reakcja Magdy Stępień na doniesienia budzi zainteresowanie

Może zainteresuje Cię to: Czy to prawda? Piotr Gąsowski i Anna Głogowska znów razem. Intymne chwile w mieście

Przypominamy o: Tajemniczy partner Piaska. Kim jest mężczyzna, który zdobył serce Andrzeja Piasecznego