Cezary Kussyk, znany z niezliczonych ról teatralnych i epizodów w popularnych serialach, odszedł w wieku 87 lat, pozostawiając po sobie niezatarte ślady w historii polskiej sceny artystycznej.

Informację o jego śmierci przekazał Teatr Polski we Wrocławiu, z którym był związany przez wiele dekad.

Cezary Kussyk to postać legendarna w polskim teatrze. Jego kariera rozpoczęła się w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, gdzie zdobywał umiejętności aktorskie, które później zyskały ogromne uznanie. To właśnie w 1969 roku dołączył do zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu, stając się nieodłączną częścią tej instytucji przez długie lata.

Przez swoją niezwykłą karierę aktorską Cezary Kussyk zachwycił widzów nie tylko na scenie, ale także w filmach i serialach. Jego repertuar był imponująco zróżnicowany - od dramatów po komedie, od klasycznych dzieł po nowoczesne produkcje. Jego talent aktorski sprawił, że stał się ikoną polskiego teatru.

Ostatnią rolą, którą aktor zagrał na scenie teatru, była gościnna rola Kardynała w musicalu "Nine" Arthura Kopita i Maury'ego Yestona, wystawianym w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu w 2014 roku. To wyjątkowe przedstawienie było hołdem dla artysty, który poświęcił swoje życie sztuce.

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

"Wyjechałem do pracy za granicę i wróciłem do domu, gdzie przywitali mnie tata i mama. Ostatnim razem, gdy wróciłem, spotkała mnie tylko mama"

Teatr Polski we Wrocławiu, instytucja, z którą Cezary Kussyk był związany przez większość swojej kariery, wydał oficjalne oświadczenie: "Z olbrzymim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Cezarego Kussyka – wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na zawsze pozostanie w naszych sercach." Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 września 2023 roku na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.

Cezary Kussyk nie tylko zdobywał uznanie na deskach teatru, ale także błyszczał w innych dziedzinach sztuki. Jego obecność w Teatrze Telewizji, filmach, radiu, a także udział w popularnych serialach, takich jak "Miejsce na ziemi", "Farba", "Sąsiedzi", "Pora mroku", "Wielki tydzień", "Rojst", czy pojedynczy odcinek w kultowym "Świecie według Kiepskich", uczyniły go nieodzowną postacią w polskim krajobrazie artystycznym.

Dyrekcja i zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu wyrażają swoje głębokie współczucie rodzinie i najbliższym Cezarego Kussyka.

Jego odejście to ogromna strata dla polskiego teatru, ale jednocześnie pozostawia w naszej pamięci niezapomniane chwile i role, które na zawsze pozostaną jako świadectwo jego niezwykłego talentu i oddania sztuce. Cezary Kussyk odszedł, ale jego sztuka pozostanie żywa w sercach widzów.