Przekazano ją dzięki informacji od Związku Artystów Scen Polskich, pozostawiając w sercach wielu fanów smutek po utracie tego wyjątkowego artysty.

Marcel Novek był artystą o wszechstronnych talentach, który zasłynął zarówno jako piosenkarz, jak i aktor.

Jego bogate umiejętności artystyczne obejmowały interpretację zarówno francuskich pieśni, jak i polskich ballad poetyckich. Ponadto, widzowie kochali go za jego obecność na ekranie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego odejście stanowi stratę dla świata kultury i sztuki.

Wiadomość o śmierci Marcela Noveka dotarła do mediów za pośrednictwem serwisu filmpolski.pl. Związek Artystów Scen Polskich również przekazał tę smutną wiadomość, jednocześnie informując o planowanym pogrzebie artysty, który odbędzie się 20 września o godzinie 14:30 na Starych Powązkach.

Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Nowek - piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie - przekazał ZASP.

Popularne wiadomości teraz

"Nie mogę jeść tylko 2 razy dziennie tylko dlatego, że ty tak chcesz": krzyknęła moja synowa, gdy usłyszała naszą podstawową rodzinną zasadę

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Marcel Novek urodził się w belgijskim Brugii i do Polski przybył w 1946 roku. Na początku swojej artystycznej kariery koncertował z różnymi zespołami muzycznymi w Lublinie, Katowicach i Warszawie. W Polsce przyjął spolszczoną formę swojego nazwiska, stosując imię Marceli.

W drugiej połowie lat 60. artysta rozpoczął swoją karierę aktorską i zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Paryż - Warszawa bez wizy" w 1967 roku. Później widzowie mieli okazję podziwiać go w wielu popularnych polskich filmach.

Marcel Novek wystąpił w dziełach najwybitniejszych polskich twórców filmowych, co przyniosło mu rozpoznawalność wśród widzów. Część z nas może pamiętać go z ról w filmach takich jak "Do przerwy 0:1", "Czterej pancerni i pies", "Polskie drogi", "Tajemnica Enigmy", "Dom", "Quo Vadis" i "Stara baśń".

Jego śmierć stanowi ogromną stratę zarówno dla rodziny i przyjaciół, jak i całej polskiej kultury artystycznej. Marcel Novek zostawił niezatarte ślady na polskiej scenie muzycznej i filmowej, a jego twórczość będzie żyć w sercach wielu pokoleń.

Pisaliśmy również o: Gwiazda Agnieszka Chylińska otwarcie krytykuje nieodpowiednie zachowanie niektórych fanów

Może zainteresuje Cię to: Tomasz Komenda ponownie przerwał ciszę i opowiedział, co się dzieje. "Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle"

Przypominamy o: Co stało się z mężem Bogumiły Wander? Przerażający incydent w rodzinie