Wieloletni lider polityczny i miłośnik sportu musiał stawić czoło poważnym problemom ze zdrowiem, które zaskoczyły go latem. Dzięki swojej wyjątkowej determinacji, woli walki i wsparciu medycznemu, stara się wrócić do swojej pełnej sprawności. Oto historia jego dramatycznej walki z problemami kolana i poważnymi konsekwencjami operacji.

Kiedyś prezydent, teraz miłośnik sportu, Aleksander Kwaśniewski nie byłby sobą bez aktywności fizycznej. Jednym z jego ukochanych zajęć jest narciarstwo, któremu poświęca wiele uwagi. Jednak latem, gdy przygotowywał się do kolejnego sezonu narciarskiego, zaczęły się problemy ze zdrowiem, które wkrótce przekształciły się w prawdziwą tragedię.

Wszystko zaczęło się od pozornie banalnego zabiegu w lipcu, którego celem było ostrzyknięcie kolana przed nadchodzącym sezonem narciarskim. Niestety, to właśnie w trakcie tego zabiegu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Jak sam Kwaśniewski opowiada, podczas procedury w jego kolanie pojawiła się groźna bakteria, która miała druzgocący wpływ na jego zdrowie.

Wyszedłem z kliniki o własnych siłach, jako człowiek zdrowy, a dwie godziny później już nie mogłem wstać z fotela! Musiałem prosić mojego oficera ochrony, żeby kupił mi kule - opowiada.

To dramatyczne zdarzenie zrujnowało plany sportowe i życie Aleksandra Kwaśniewskiego.

Popularne wiadomości teraz

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Kochana, mylisz się. Jak byłaś tutaj nikim, tak i pozostaniesz. Będziesz musiała się z tym pogodzić": nie byłam gotowa tego wysłuchiwać"

"Mąż zapragnął łatwych pieniędzy i proponuje mi, żebym została matką za pieniądze. Za bardzo duże pieniądze"

"Mam 62 lata, mąż ma 68 lat. Wkrótce się rozwodzimy. Moje życie rodzinne się skończyło: on spędził u niej 3 dni"

Po wykryciu zakażenia konieczna była pilna operacja kolana, przeprowadzona jeszcze pod koniec lipca. Ale to nie był koniec problemów. Walka z groźną bakterią trwała przez kolejny miesiąc, podczas którego Kwaśniewski musiał przyjmować różne antybiotyki, aby stawić czoła infekcji. To było czasochłonne i męczące doświadczenie.

Obecnie były prezydent jest na etapie podwójnej rehabilitacji. Z jednej strony pracuje nad odzyskaniem sprawności kolana, co jest istotne ze względu na jego miłość do narciarstwa. Z drugiej strony musi zadbać o swoje ciało, które zostało osłabione przez intensywną kurację antybiotykową.

Walka z tą groźną bakterią trwała kolejny miesiąc, podczas którego zjadłem kilogramy najróżniejszych antybiotyków, żeby dowiedzieć się, który będzie odpowiedni. Teraz jestem na etapie podwójnej rehabilitacji. Z jednej strony rehabilitacja kolana, żeby odzyskać sprawność. Z drugiej strony doprowadzenie organizmu do porządku po tej kuracji antybiotykowej, która była strasznie obciążająca.

Historia Aleksandra Kwaśniewskiego to prawdziwe świadectwo jego siły charakteru i determinacji. Mimo dramatycznych okoliczności, które go spotkały, nie poddaje się i stara się wrócić do pełni swojej aktywności życiowej. Jego historia stanowi inspirację dla wielu osób, pokazując, że nawet w obliczu trudności zdrowotnych można walczyć i pokonywać przeciwności losu. życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i spełnienia jego sportowych marzeń.

Pisaliśmy również o: Długo oczekiwane wieści od сiężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej z TVP. Jest powód do radości

Może zainteresuje Cię to: Porównania do Cichopek i Dominiki. Marcin Hakiel i jego tajemnicza partnerka na spacerze z córką Heleną

Przypominamy o: Anna Przybylska odeszła po wyczerpującej walce z chorobą. "Brała silne leki przeciwbólowe"