Kiedy wyszłam za mąż, mój mąż Adam powiedział, że koniecznie powinniśmy pojechać do domu jego matki na wsi, żebym mogła zobaczyć jego dom i miejsce, w którym spędził dzieciństwo.

Zgodziłam się, ale tylko pod warunkiem, że zatrzymamy się w hotelu. Wstydziłam się nocować u teściowej, nie chciałam robić jej wstydu, a poza tym bałam się. Moja teściowa przywitała nas dobrze, upiekła nam wiele smakołyków.

Ale była zła, że nie zostaliśmy z nią. Kazała mi obiecać, że następnym razem na pewno zatrzymamy się u niej.

Potrząsnęłam tylko głową, ponieważ wiedziałam, że następny raz nie nastąpi wystarczająco szybko. Zostaliśmy na chwilę i wróciliśmy do domu. A mój mąż ma starszą siostrę, która ma już dwójkę dzieci. Nadeszło lato, a moja teściowa stęskniła się za wnukami i postanowiła przyjechać do stolicy na 10 dni.

Adam i ja spotkaliśmy się z nią i zabraliśmy ją do domu jej siostry. Zdecydowała się zostać z córką, ponieważ jej mieszkanie jest duże i może spędzać więcej czasu z wnukami. Nasz program rozrywkowy dla teściowej był intensywny.

Popularne wiadomości teraz

„Mama prosi mnie, żebym dochowała tajemnicy i nie niszczyła szczęścia mojej siostry: „Wiesz, przez co przeszła. Zrobiłabym to samo dla mojego dziecka”

„Synowe się postarały. No cóż, postanowiłam odpłacić im tym samym. Na Dzień Matki podarowałam im obu użyteczny prezent – miskę”

"Mamy z przyjaciółką po 60 lat. Postanowiłyśmy zamieszkać razem i wynająć mieszkanie"

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

Pierwszego dnia siostra Adama ugotowała duży obiad dla całej naszej rodziny. Drugiego dnia zabraliśmy teściową na spacer po mieście, do różnych zabytków i ciekawych miejsc.

Zabraliśmy ją do parków, kin, kawiarni. Kiedy Adam i ja pracowaliśmy, ona opiekowała się wnukami. A ostatniego dnia jej pobytu siostra mojego męża ponownie zebrała wszystkich w swoim domu, zjedliśmy obiad, a następnego ranka zabraliśmy teściową na dworzec kolejowy.

Zaledwie kilka dni później dostałam wiadomość, że teściowa była na mnie bardzo zła, nie chciała nawet rozmawiać ze mną przez telefon. -"Adam, o co chodzi? Czy zrobiłem coś, co uraziło twoją matkę lub powiedziałem jej coś w tych dniach?" - Chodzi o to, że nie zaprosiłeś jej do siebie, więc jest zdenerwowana. -Ale mamy jednopokojowe mieszkanie, a ona odwiedza swoje wnuki, więc nie chciałem jej rozpraszać.

Pisaliśmy również o: Kiedy mój ojciec przyprowadził moją macochę Annę do domu, nie mogłam sobie wyobrazić, jak zmieni ona moje życie

Może zainteresuje Cię to: Kiedy matka Piotra przypomniała synowi o Marcie, ten gwałtownie wstał od stołu i wyszedł

Przypominamy o: Polska pogrążona jest w żałobie. Odeszła aktorka serialu "Czterej pancerni i pies" w wieku 87 lat