Beata Szydło od wielu lat działa w polityce. To jedna z niewielu kobiet polityków, które działają prężnie nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Zanim jednak tak się stało była pani premier wykonywała zupełnie inny zawód...

Miała być blokada Sejmu, był kolejny marsz w Warszawie

Pierwsze studia Beata Szydło podjęła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentką etnografii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym.Dla przypomnienia etnografia, to dziedzina nauki, która zajmuje się opisem oraz analizą kultur ludowych różnych grup społecznych i etnicznych. Etnografowie często podejmują pracę np. w muzeach.

Młoda absolwentka Beata od razu po studiach zaczęła pracę w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W krótkim czasie zdecydowała się także rozpocząć studia doktoranckie na UJ. Następnie podjęła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła również studia ekonomiczne w Krakowie.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Jak widać pani premier ma wiele zainteresowań.

W swojej karierze zawodowej Beata Szydło była dyrektorką ośrodka kultury w Brzeszczach.

W tej samej miejscowość  do 2005 roku sprawowała również funkcję burmistrza.

Następnie zaczęła stąpać po szczeblach polityki poczynając od radnej powiatu by w końcu stać się posłanką, premierem i europosłanką.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com