Pierwsza Dama to bardzo zaszczyny tytuł nadawany małżonce prezydenta kraju. Z pełnioną przez małżonkę prezydenta rolą nie wiążą się żadne uprawnienia polityczne, jednak uczestniczyć ona powinna w życiu społecznym.

Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej pełni głównie funkcję ceremonialną i reprezentacyjną.  Pierwsze damy mają zaszczyt i przyjemność towarzyszyć swoim małżonkom podczas ważnych spotkań politycznych oraz międzynarodowych.

Magda Gessler otworzyła sklep internetowy! Ceny zaskakują

Jako pierwsza tytuł otrzymała Danuta Walesa, następnie Jolanta Kwaśniewska, która tytuł nosiła najdłużej. Kolejna była Maria Kaczyńska, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Po ponownych wyborach po katastrofie na urząd prezydenta został wybrany Bronisław Komorowski, jego małżonka Anna. Obecnie Pierwszą Damą już drugą kadencje jest Agata Kornhauser-Duda.

Popularne wiadomości teraz

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

Polska pogrążona w żałobie. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość" i "Ojca Mateusza"

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

W sondażu przeprowadzonym przez pewien portal internetowy wyniki jednoznacznie wskazały faworytkę Polaków!

Największym uznaniem wśród Polaków cieszy się Jolanta Kwaśniewska, którą poparło aż 48,1 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęła obecnie sprawująca tę honorową funkcję Agata Duda, która uzyskała wynik 20,6 proce. Z kolei ostatnie miejsce podium zajęła tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej Maria Kaczyńska. Jej kandydaturę poparło 16,6 proc. ankietowanych

Ciekawe, czy Wy macie swoją faworytkę na stanowisku Pierwszej Damy?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com