Pierwsza Dama to bardzo zaszczyny tytuł nadawany małżonce prezydenta kraju. Z pełnioną przez małżonkę prezydenta rolą nie wiążą się żadne uprawnienia polityczne, jednak uczestniczyć ona powinna w życiu społecznym.

Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej pełni głównie funkcję ceremonialną i reprezentacyjną.  Pierwsze damy mają zaszczyt i przyjemność towarzyszyć swoim małżonkom podczas ważnych spotkań politycznych oraz międzynarodowych.

Magda Gessler otworzyła sklep internetowy! Ceny zaskakują

Jako pierwsza tytuł otrzymała Danuta Walesa, następnie Jolanta Kwaśniewska, która tytuł nosiła najdłużej. Kolejna była Maria Kaczyńska, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Po ponownych wyborach po katastrofie na urząd prezydenta został wybrany Bronisław Komorowski, jego małżonka Anna. Obecnie Pierwszą Damą już drugą kadencje jest Agata Kornhauser-Duda.

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

"Pewnego razu mężczyzna zasugerował, aby jego żona zamieszkała osobno. Był szczęśliwy, że może zacząć żyć sam, ale coś nie poszło tak, jak planował"

„Moja żona postanowiła mnie zdradzić, myśląc, że się o tym nie dowiem, ale było dokładnie odwrotnie: nie chciałam, żeby tak się stało”

„Były mąż miał nową kochankę, a ona natychmiast postawiła mu ultimatum: nie rozumiem, dlaczego muszę zrezygnować z jego nazwiska”

W sondażu przeprowadzonym przez pewien portal internetowy wyniki jednoznacznie wskazały faworytkę Polaków!

Największym uznaniem wśród Polaków cieszy się Jolanta Kwaśniewska, którą poparło aż 48,1 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęła obecnie sprawująca tę honorową funkcję Agata Duda, która uzyskała wynik 20,6 proce. Z kolei ostatnie miejsce podium zajęła tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej Maria Kaczyńska. Jej kandydaturę poparło 16,6 proc. ankietowanych

Ciekawe, czy Wy macie swoją faworytkę na stanowisku Pierwszej Damy?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com