Ich słowa okazały się dla mnie prawdziwe, ponieważ mój dobry uczynek został nagrodzony w sposób, którego nawet ja nie mogłem sobie wyobrazić.

Rano jechałem tramwajem na uniwersytet, ponieważ tego dnia miałem zdawać egzamin. Kiedy wsiadłem, poczułem, że moja stopa dotyka czegoś pod siedzeniem.

Zajrzałem pod nie i zobaczyłem małą damską torebkę. Kiedy ją otworzyłem, okazało się, że jest w niej telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi i paszport. Byłem zaskoczony, ponieważ nigdy wcześniej niczego nie znalazłem, a tutaj był drogi telefon i pieniądze.

Kiedy spojrzałem na paszport, zobaczyłem, że te rzeczy należały do pięknej młodej dziewczyny, prawdopodobnie również studentki. W telefonie postanowiłem przejrzeć ostatnio wybierane numery i wśród nich był kontakt o nazwie "Brat".

Zadzwoniłem i odebrał młody mężczyzna, któremu opowiedziałem o znalezisku. Okazało się, że on i jego siostra studiują na tej uczelni. Powiedział, że ona jest na zajęciach i poprosił mnie, abym przyszedł do jego klasy i przekazał mu znalezisko.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż wciąż domaga się, abym zameldowała go w moim domu. Ale nie dał ani grosza na budowę i utrzymanie rodziny"

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Czasami życie jest niesprawiedliwe dla ludzi: mój były prowadzi wspaniałe życie, nie płaci alimentów, a ja z trudem wiążę koniec z końcem"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

Zgodziłem się, ponieważ było to po drodze na uczelnię. Podczas przerwy poszedłem do klasy, w której miała być dziewczyna i zobaczyłem ją. Anna siedziała w przedostatniej ławce; rozpoznałem ją, ponieważ widziałem jej zdjęcie paszportowe. Podszedłem do niej i powiedziałem, że znalazłem jej torbę.

Dziewczyna była bardzo zaskoczona i szczerze mi podziękowała; powiedziała, że bardzo się martwiła, że zapomniała torby w tramwaju, ponieważ pieniądze w jej portfelu były przeznaczone na opłacenie roku studiów.

Zaproponowała, że w ramach wdzięczności postawi mi lunch w stołówce studenckiej. Zgodziłem się i umówiliśmy się na spotkanie o drugiej. Poszedłem na egzamin i dostałem bardzo wysokie oceny.

Miałem dziś szczęście: pomogłem dziewczynie i zdałem egzamin. Później spotkaliśmy się w jadalni: Anna okazała się bardzo inteligentną i interesującą dziewczyną, więc zaproponowałem, żebyśmy spotkali się ponownie.

Zaczęliśmy się spotykać, a trzy lata później pobraliśmy się. Teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi i mamy dwójkę dzieci. Kiedyś zrobiłem dobry uczynek i nigdy nie spodziewałem się, że otrzymam taką nagrodę.

Pisaliśmy również o: Nagłe rozstanie. Maciej Kurzajewski opuszcza Katarzynę Cichopek po jednym dniu w Polsce

Może zainteresuje:Wirtualna bitwa. Poparcie Danuty Martyniuk dla 'starej' TVP rozpala sieć"

Przypominamy o: Przed ślubem z Michałem. Pola Wiśniewska na zdjęciu sprzed lat. Przeszła metamorfozę