Dwoje moich dzieci, syn i córka, w różnym stopniu doświadczyło mojej pomocy. Podczas gdy moja wdzięczna córka zawsze była przy mnie, mój syn, który jest manipulowany przez swoją żonę Annę, zdystansował się ode mnie.

Wdzięczność mojej córki była widoczna, gdy kupiłam i umeblowałam jej mieszkanie według jej upodobań. Jednak te same wysiłki dla mojego syna i jego żony Anny spotkały się z pogardą.

Pomimo oczywistego zainteresowania Anny moim wsparciem finansowym, nieustannie krytykowała lokalizację mieszkania, mój wybór wystroju, a nawet meble, które kupiłam do ich nowego domu, nie biorąc za to ani grosza.

Zmęczony jej niewdzięcznością, wykończyłam mieszkanie, które pierwotnie dla nich kupiłam i wynajęłam je lokatorom. Uznałam, że skoro Anna nie docenia moich wysiłków, powinna poszukać lepszych rzeczy u swoich rodziców.

Ta decyzja spowodowała, że mój syn i jego żona zerwali ze mną wszelkie relacje i przeprowadzili się do jednopokojowego mieszkania w starym domu.

Popularne wiadomości teraz

"Ja tu rządzę": moja teściowa robiła mi wyrzuty przy gościach, ale przypomniałem jej, na czyj koszt żyje

"Nawet nie rozpakowuję prezentów mojej teściowej, bo i tak zabierze je dla siebie: to dziwne, ale przyzwyczaiłam się do tego"

"Gdybym miała wybór, w ogóle nie wpuszczałabym teściowej do domu. A tego, co robi, kiedy nas odwiedza, nie mogę już znieść"

"Wierzyłam, że mój syn jest prawdziwym mężczyzną. Ale pewna notatka od mojej synowej otworzyła mi oczy na prawdę: co on sobie pozwala robić"

Po niedawnej wizycie w ojczyźnie, uzbrojony w sporą sumę pieniędzy, miałam nadzieję naprawić ogrodzenie własnego domu.

Planowałam zaproponować mojemu synowi układ: sprzedać jego jednopokojowe mieszkanie i połączyć wpływy z moimi oszczędnościami, aby kupić duże mieszkanie w nowym domu.

Jednak Anna nawet nie wpuściła mnie za próg, mówiąc, że nie potrzebują moich pieniędzy i krewnych takich jak ja. W obliczu takiej wrogości wycofałem się.

Gdyby nie potrzebowali mojej pomocy, nie zacząłbym jej oferować. Pozostało mi tylko jedno pytanie: jak mogę odbudować relacje z synem w obliczu takiego oporu ze strony synowej?

Pisaliśmy również o: W ostatniej chwili ojciec odmówił zapłacenia za ślub córki. To nieprzyjemne, ale ma rację

Może zainteresuje: "Wegetacja i pustka": Sylwia Peretti o trudnych pierwszych świętach po stracie syna

Przypominamy o: "Mój brat ożenił się z dziewczyną z wioski, ponieważ była w ciąży. A potem stało się coś, czego ani ja, ani moi rodzice się nie spodziewaliśmy"