Zarówno moi rodzice, jak i ja lubiliśmy ją, ponieważ ze wszystkimi znajdowała wspólny język. Po jakimś czasie zaprzyjaźniliśmy się, chodziliśmy razem do kawiarni i kin, korespondowaliśmy.

Pracowała jako pośrednik w handlu nieruchomościami, ubierała się modnie i jeździła luksusowym samochodem. Czasami myślałam, że nie ma takich idealnych dziewczyn i starałam się być taki jak ona.

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy chcieliśmy, żeby mój brat oświadczył się Joannie i żeby byli razem. Jednak sprawy nie układają się tak, jakbyśmy tego chcieli. Pewnego dnia mój brat powiedział nam, że zakończył związek z Joanną.

Byliśmy bardzo zaskoczeni, a później zerwała wszelkie więzi z jego rodziną. Jak możecie sobie wyobrazić, nie jesteśmy już przyjaciółmi, chociaż myślałam, że nie rozmawia ze mną tylko dlatego, że jestem siostrą jej chłopaka.

Niecały miesiąc później mój brat przyprowadził inną dziewczynę i powiedział, że zamierza się z nią ożenić. Olga była przeciwieństwem Joanny - cicha, bez makijażu, w dżinsach i T-shircie.

Popularne wiadomości teraz

"Moja córka powiedziała mi o swojej trzeciej ciąży i wprowadziła się do mojego mieszkania. Moje życie już nigdy nie będzie takie samo"

"Moja teściowa zniszczyła moje małżeństwo, a teraz prosi o pozwolenie na widzenie się z jej wnukami: ma odwagę"

"Mój mąż odmówił zarejestrowania mnie w mieszkaniu, ale nie odmówił zarejestrowania przyjaciela: oczywiście, że mu ufa"

"Zakochałam się w moim kierowcy w wieku 50 lat. Nie sądziłam, że to możliwe, ale mam męża"

Była zbyt nieśmiała, by odezwać się do nas choćby słowem, siedziała cały wieczór z widelcem w dłoni i pustym talerzem. Byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ myśleliśmy, że mój brat lubi bardziej towarzyskie kobiety.

Moja matka od razu była przeciwna tej dziewczynie i było ku temu kilka powodów: bardzo trudno było do niej podejść, Olga ciągle milczała i przebywanie w jej pobliżu było w jakiś sposób niekomfortowe; nie miała też wyższego wykształcenia; jej rodzice byli biedni i mieszkali na wsi... no i oczywiście jej wygląd... Moja matka powtarzała, że wstydzi się pokazywać ludziom swoją synową, która ubiera się jak kobieta po 50-tce.

Michał wysłuchał jej zdania, ale nie zamierzał zmieniać zdania. Powiedział, że jeśli Olga tak bardzo nam się nie spodoba przeprowadzi się z nią do wynajętego mieszkania.

Mimo tych wszystkich wyrzutów, brat podpisał z Olgą kontrakt małżeński i żyje im się bardzo dobrze. Z czasem przyzwyczaiła się do nas, a ich dom jest idealnie czysty. Matka zobaczyła, jak bardzo Olga kocha syna i sama zaakceptowała synową.

A w ostatnią niedzielę spotkałam Joannę, podbiegła do mnie i zaczęła mnie wypytywać o swojego brata. Wciąż biega po sklepach, kupuje drogie sukienki.

Jak teraz porównuję te dwie dziewczyny, to zdaję sobie sprawę, że Olga jest dużo lepsza, bo Joannę interesuje tylko jej wygląd. Dobrze, że wszystko potoczyło się w ten sposób, wstydzę się tylko, że na początku byliśmy przeciwko Oldze.

Ale dobrze, że tak się to wszystko skończyło. Nawiasem mówiąc, Olga jest teraz w ciąży i już nie mogę się doczekać narodzin ich dziecka.

Co o tym sądzicie?