Pragnienie czegoś znika, a następnie rozpoczyna się nowa walka i wyścig o nowy cel.

Nowoczesne technologie tylko zwiększają społeczeństwo konsumpcyjne, które zawsze szuka czegoś nowego i innego. Wszystko to jest konsekwencją nowoczesnego porządku społecznego: chcemy tego, czego nie mamy.

Kłopot polega na tym, że obecnie przekształca się to również w relacje międzyludzkie. Pociąga nas coś nieosiągalnego i zakazanego.

Nie myślimy o tym, jak budować silne i zdrowe relacje. Staliśmy się samolubnymi istotami, które szukają nowych doświadczeń.

Kiedy spotykamy ludzi sukcesu lub ludzi, którzy mogą być czymś zainteresowani, natychmiast zaczynamy gonić za uwagą tej osoby. Rzadko kto rozważa plusy i minusy takiego związku, ponieważ osoba widzi tylko cel i ignoruje przeszkody.

Popularne wiadomości teraz

„Ani jego nowa żona, ani nawet jego własna matka nie chciały zająć się dzieckiem: mój mąż musiał kłócić się z nimi obiema”

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

I tak, gdy upragniona zdobycz jest na haczyku, gdy osiągamy to, czego chcemy, po prostu tracimy zainteresowanie, sens życia.

Potrzebujemy nowej pogoni za inną zdobyczą. Przez cały ten czas nie myśleliśmy o tym, jak budować relacje, nasze umysły były przyćmione pragnieniem zdobycia tego, czego chcemy.

Z czasem nawet ta osoba, która wydawała nam się szczytem nie do zdobycia, staje się dla nas niewystarczająca. Wtedy myślimy, że możemy podbić każdego.

Ponieważ miłość do kogoś stała się teraz podziwem dla kogoś. Teraz celem nie jest tylko miłość, ale sprawienie, by ktoś nas pokochał. Dlatego wielu z nas traci zainteresowanie tymi, którzy są gotowi zrobić dla nas wszystko.

To wszystko z powodu naszego własnego egoizmu, chcemy mieć wszystko, co najlepsze na tym świecie. A potem tacy ludzie zostają sami z własnymi trofeami, które nie są już w ich rękach.

W ich umysłach są tylko wspomnienia i wyrzuty sumienia, ponieważ nie jesteśmy wieczni, a sensem życia nie jest znalezienie najlepszego lub najlepszego. Człowiek buduje relacje z kimś, z kim czuje się komfortowo. Z kim można być sobą i czuć pokrewieństwo.

Ludzie, proszę, opamiętajcie się! W ten sposób nigdy nie będziecie szczęśliwi!

Przestańcie gonić za kimś, kto jest lepszy od was i znajdźcie kogoś, kto będzie waszą bratnią duszą!