Moja rodzina przypomina mi związek moich rodziców. Moja mama i tata są razem przez całe życie i bardzo się kochają.

W zasadzie relacje między rodzicami mojej żony również wydawały mi się całkiem normalne. Są małżeństwem od wielu lat, oprócz Katarzyny mają dwie córki i wydawało mi się, że dobrze im się układa.

Aż pewnego dnia spotkałem teścia w restauracji. Na obrzeżach miasta, daleko od jego domu. Byłem tam, ponieważ przyjaciel zaprosił mnie na jego urodziny. Ale Adam siedział przy stoliku z bardzo imponującą kobietą. Nie była to jego teściowa.

Pomyślałem, że to może być jego siostra albo kolega. W rzeczywistości nie robili nic złego, po prostu rozmawiali i śmiali się z czegoś. Na początku chciałem nawet podejść do teścia i się przywitać, ale potem postanowiłem go nie dotykać. Jak się później okazało, on też mnie zauważył, ale nie zwrócił na mnie uwagi.

Ogólnie rzecz biorąc, zapomniałbym o tym spotkaniu. Ale później, po tym incydencie, rozmawiałem z moją żoną. Powiedziała mi, że jej matka od dawna podejrzewała męża o niewierność. Katarzyna oczywiście uspokajała ją, mówiąc, że to wszystko bzdury. Ale moja żona wyznała mi, że koty drapią ją w serce.

Popularne wiadomości teraz

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"Mój mąż naśmiewał się ze mnie, myśląc, że bycie gospodynią domową jest łatwe: dobrze, że później zmienił zdanie"

"Moja synowa domaga się kredytu hipotecznego, mimo że mieszkamy we własnym mieszkaniu. Mówi, że myśli o mężu, ale ja jej nie wierzę"

"Kiedy mój były mąż poprosił mnie, żebym do niego wróciła, myślałam, że za mną tęskni: wszystko okazało się prostsze, potrzebował sprzątaczki"

Powiedziałem, że jestem pewien, że Adam był wierny jej matce. Nie ma potrzeby się tym martwić.

I wtedy przypomniałem sobie incydent w restauracji. Ale nie powiedziałem o tym żonie. Dlaczego miałaby się martwić? Mój teść i teściowa to dorośli ludzie, którzy sami sobie poradzą. Tak się złożyło, że byłem pierwszym w rodzinie, który otrzymał kolejne dowody cudzołóstwa.

Kiedyś pojechaliśmy z teściem na wieś. Musiałem pomóc mu postawić płot. Pojechaliśmy jego samochodem. Siedziałem na przednim siedzeniu i przez całą drogę czułem, że coś się o mnie opiera. Kiedy dotarliśmy na miejsce, rozejrzałem się i znalazłem szminkę na siedzeniu.

Przez tyle lat nigdy nie widziałam teściowej w szmince. Moja Katarzyna też nie nosi tego koloru, a moje pozostałe dwie córki rzadko rozmawiają z ojcem i nawet nie wyobrażam sobie, kiedy któraś z nich jechała samochodem ojca.

Cały dzień pracowaliśmy z teściem w daczy. Naprawialiśmy ogrodzenie, wynosiliśmy śmieci i sprzątaliśmy garaż. Przez cały dzień Adam patrzył na mnie dziwnie, ale nie odezwał się ani słowem.

Postanowiliśmy spędzić tam z nim noc, ponieważ było jeszcze trochę pracy. Wieczorem usmażyliśmy kiełbaski i wypiliśmy drinka. Teść jakby się trochę rozluźnił i stracił czujność. Ktoś do niego zadzwonił i usłyszałem w słuchawce kobiecy głos.

Adam nawet zaczął z nią rozmawiać, ale nagle przypomniał sobie o mnie i wybiegł na zewnątrz. Nic nie powiedziałam, nawet kiedy wrócił. A mój teść sam zaczął rozmowę.

Mój teść przyznał się do zdrady żony i powiedział mi, że spotyka się z tą kobietą od ponad roku. Powiedział, że nie zamierza się z nią rozwieść, że kocha swoją żonę, ale potrzebuje tego związku. A mój teść poprosił mnie, abym nikomu nie zdradzał jego sekretów.

Teraz, według niego, szczęście całej naszej rodziny zależy ode mnie. To jest męska solidarność.

A teraz nie wiem, co robić. Zdaję sobie sprawę, że jeśli powiem ci, co się stało, nikomu nie będzie lepiej. Rodzice Katarzyny albo się rozwiodą, albo dalej będą razem mieszkać, ale nikomu nie będzie lepiej.

Tylko jeśli Katarzyna dowie się, że o wszystkim wiedziałem i jej o tym nie powiedziałem, to na pewno mi nie wybaczy.