Cenne właściwości lemoniady lipowej:
Lemoniada z kwiatu lipy jest doskonała na upały, pomaga uzupełnić braki niezbędnych witamin, orzeźwia oraz gasi pragnienie. Słodki zapach lipy uspokaja, pomaga obniżyć poziom stresu i zmniejsza apetyt. Uwaga: przeciwwskazań do picia lemoniady z kwiatów lipy praktycznie nie ma, ale ze względu na właściwości moczopędne i napotne osoby z chorym sercem i kobiety w ciąży muszą jednak zachować ostrożność podczas spożywania tego napoju.

Przepyszna przystawka z bakłażanów, jajek i parówek: zaledwie 15 minut i wyśmienita potrawa jest gotowa

Składniki:
• Kwiaty lipy - 2 garści
• Cytryna - 1 szt.
• Miód - 2-3 łyżki
• Woda - 3 l
• Liście mięty – opcjonalnie

Ciasta z wiśnią. Smaczny przepis od babci

Sposób przygotowania:
Zbierz kwiaty lipy z tych drzew, które rosną jak najdalej od ulic i dróg. Kwiaty należy trochęwysuszyć, najlepiej w zacienionym miejscu. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ w tym przypadku cenne olejki eteryczne szybko się odparowują. Włóż dwie garści kwiatów lipy i miodu do trzylitrowego słoika. Ewentualnie można dodaćdo lipy również mięte, melisę, bazylię oraz inne zioła.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Pokrój cytrynę na cienkie plastry, ale nie obieraj. Wrzuć plasterki cytryny do słoika i zalej czystą zimną wodą. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, słoik przykryj czystą szmatką i umieść lemoniade pod słońcem na 6-8 godzin. Aby uzyskać bardziej intensywny smak, możesz odczekać cały dzień. Po upływie tego czasu wyjmij cytrynę, wyciśnij sok prosto do słoika oraz przecedź lemoniadę przez sito. Lemoniada jest gotowa.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com