Kro z nas nie lubi takie pyszne danie, jak zwykły rosół? Każda polska gospodynia ma na to swóją unikalną recepturę, ale warto zapoznać się z jeszcze jednym przepisem tej zupki, który powstał jeszcze w 1935 roku. Jak jeden tylko raz przygotujesz go zgodnie z tę recepturą, zawsze będzie tak robić, dlatego, że w tym przepisie główną rolę gra jeden ważny składnik.

Niesamowicie smaczne placuszki twarogowe

Rosół

Jakie składniki będziesz potrzebować?

Kilogram mięsa wołowego z kością, trzy marchewki, trzy korzeni pietruszki, selera, natki pietruszki, cebula, pora, kapusta włoska i kilka grzybów leśnych. Także nie warto zapominać o przyprawach. 

Grażyna Torbicka i Adam Nawałka. Co łączyło tych dwoje?

Popularne wiadomości teraz

Rewelacyjnie smaczny i banalnie prosty przepis na piernik

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Wielkie pożegnanie u Kasi Cichopek. To już koniec!

Sposób przygotowania:

Pamiętaj o tym, aby dobrze umyć mięso. Wszystkie składniki, oprócz grzybów i cebuli nałeży umieszczyć w garnku i zaleć wodą. Grzyby wypłuczyć, pokroić na mniejsze kawałki i dodać do rosołu. Cebulę przypieczyć na gazie lub na suchej patelni i również włożyć ją do garnka. Wywar powinien gotować się przez trzy godziny. Warto pamiętać o tym, by regularnie zbierać szumowiny, które zbierają się na powierzchni zupy. Rosół będzie bardziej smakować, w momencie, gdy dodasz jakiś makaron. Smacznego!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com