Szarlotka z cienkiego lawaszu

Wymagane produkty:

Jeden lawasz 
800 gramów jabłek
60 gramów cukru
50 gramów masła
200 gramów śmietany (10%)
Cztery jajka
Worek cukru waniliowego
50 gramów cukru pudru.

Parówki w cieście – szybka i smaczna przekąska. Przepis, który przyda się każdej gospodyni

Sposób przygotowania:

Umyj jabłka, obierz i pokrój w średniej wielkości plasterki lub kostkę. Patelnię stawiamy na minimalnym ogniu, roztapiamy w niej masło, następnie dodajemy cukier. Gdy cukier całkowicie się rozpuści, dodaj pokruszone jabłka. Dusić jabłka na średnim ogniu nie dłużej niż pięć minut, aby zmiękły, ale nie straciły kształtu.

Teraz zacznijmy wypełniać. Aby to zrobić, przygotuj głęboki pojemnik i połącz w nim jajka, śmietanę, cukier waniliowy i cukier puder i ubij trzepaczką do uzyskania gładkości. Bierzemy lawasz i dzielimy go nożem na dwie części. To będzie góra i dół tortu. Następnie dzielimy każdą część na cztery równiejsze części. To znacznie ułatwi nam tworzenie deseru.

Popularne wiadomości teraz

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Historia kobiety, która w wieku 51 lat po raz pierwszy została matką i urodziła trojaczków, lecz została potępiona za to przez użytkowników sieci

Wyciągamy naczynie do pieczenia. Jeśli pleśń przecieka, połóż pergamin na dole. Teraz zaczynamy układać arkusze lawaszu, robiąc z nich spód i boki ciasta. Następnie ułóż warstwę jabłek i przykryj je pozostałymi arkuszami, chowając je do środka. Na koniec wypełnij ciasto przygotowanym nadzieniem. Ciasto przygotowuje się w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Ustawiamy minutnik na 35-40 minut. Ciasto powinno wyglądać różowo. Po ostygnięciu ciasta wyjmij je z formy i pokrój na porcje. Długo nie będziesz musiał dzwonić do swojej rodziny, zbierze się na aromat emanujący z ciasta. Smacznego!