Kiedy dzieje się coś niezwykłego, to nigdy nie pozostaje niezauważone przez innych. We współczesnym świecie dość często zdarzają się naprawdę wyjątkowe rzeczy, których po prostu nie da się wytłumaczyć. Dziś opowiemy wam jedną z takich historii. W 2007 roku w jednym ze szpitali w Republice Ałtaju urodziła się bardzo duża dziewczynka.

Powszechnie wiadomo, że niemowlę waży średnio 3,5 kilograma, natomiast dziecko, o którym mowa, urodziło się z wagą 8 kilogramów. Takie nietypowe zjawisko zainteresowało zarówno lekarzy, jak i dziennikarzy. Lekarze martwili się o serce dziecka i nadwagę, a dziennikarze mówili, że w przyszłości dziewczyna stanie się prawdziwym gigantem.

Tuz po urodzeniu dziewczynki wiele osób bardzo interesowało się życiem i zdrowiem tego dziecka, ponieważ cos takiego zdarza się to dość rzadko. Najciekawsze było to, że ciąża przebiegała bez żadnych problemów. Lekarze nie zauważyli żadnych wad rozwojowych płodu. Dziś ta dziewczynka ma już 13 lat, wiec chcemy opowiedzieć wam, jak potoczyło się jej życie.

Rodzina dziewczynki.

Nadia urodziła się w rodzinie wojskowego. Ojciec dziewczynki jest dość niski i szczupły. Mama dziewczynki jest z wykształcenia położną, ale pracowała bardzo krótko, ponieważ jest wielodzietna matka – w ich rodzinie jest 10 dzieci.

Mama dziewczyny ma zaledwie 156 centymetrów wzrostu, ale ma nadwagę. Pozostałe dzieci urodzili się z normalną wagą, dlatego nie można było stwierdzić, że taka waga była genetycznie uwarunkowana.

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Mrowisko

Photo by Kevin Gent on Unsplash

Tak, reszta dzieci po urodzeniu ważyła więcej niż przeciętne dzieci, ale nikt z nich nie ważył aż 8 kilogramów. Po urodzeniu dziewczynki rodzice bardzo martwili się o jej zdrowie, ale ona nie przybierała na wadze, jak wszystkie noworodki, a traciła ja, dopóki nie zaczęła ważyć, jak wszystkie normalne dzieci.

Niespodziewana sława.

Ta wielodzietna rodzina prowadziła zwyczajne życie, pracowała i żyła jak wszyscy. Natomiast po urodzeniu dziewczynki wszyscy zaczęli o nich mówić. Dziennikarze, którzy mieli wiele pytań do tej nietypowej rodziny, stali się częstymi gośćmi w ich domu. Rodzice dziewczynki chętnie odpowiadali na wszystkie ich pytania.

Media interesowały się stylem życia tej dużej rodziny i tym, czy stać ich na utrzymanie wszystkich dzieci. 13-osobowa rodzina mieszka w trzypokojowym mieszkaniu, które otrzymała od państwa. Oczywiście dla 13 osób miejsca jest za mało.

Dzieci musiały spać we trzech na jednym łóżku. Dzięki mediom lokalne władze zaczęły udzielać rodzinie niezbędnej pomocy. Rodzina zaczęła również otrzymywać prezenty od obcych, ale bardzo troskliwych ludzi, którzy nie mogli pozostać obojętnymi. Dzięki najmłodszej córce rodzina otrzymała szanse na lepsze życie. Po urodzeniu Nadi matka dziewczynki postanowiła przestać rodzic dzieci. Dlatego Nadia pozostaje najmłodszym i najbardziej ukochanym dzieckiem w rodzinie.

Jak obecnie wygląda życie dziewczyny?

Pomimo efektowności swojego urodzenia, dziś Nadia nie wcale różni się od swoich rówieśników. Jest absolutnie zdrowym, pięknym i normalnym dzieckiem. Najstarsze córki założyły własne rodziny i przeprowadziły do swoich mężów. Więc teraz w ich mieszkaniu jest o wiele więcej miejsca.

Nadia mieszka ma dużą i przyjazną rodzine oraz wszystko, czego potrzebuje. Mimo obaw lekarzy dziewczynka ma normalną wagę i wzrost. Chociaż ona wciąż rośnie, wiec całkiem możliwe, że za kilka lat świat będzie mówić o najwyższej dziewczynie z Rosji.

Dziś Nadia jest zwykłym dzieckiem o zwyczajnym życiu.

Czy spotkaliście może w swoim życiu takie niezwykłe historie?