Przepis na proste i tanie ciasto

Lista wymaganych produktów:

180 gramów mąki
Jedno jajko
100 gramów cukru
100 gramów oleju roślinnego
50 gramów skrobi
5 gramów proszku do pieczenia
Szczypta soli
Używamy nadzienia według naszego gustu.

Bardzo apetyczne i smaczne danie z ziemniaków – prawdziwe arcydzieło kulinarne z podstawowych składników

Przepis:

Ubij jajka trzepaczką, stopniowo dodając cukier i sól. Następnie dodaj olej roślinny. Na sam koniec dodać mąkę zmieszaną ze skrobią i proszkiem do pieczenia i zagnieść ciasto. Ciasto powinno być twarde, ale jednocześnie miękkie i elastyczne.

Za pomocą wałka rozwałkuj ciasto na okrągłą warstwę, której grubość nie powinna przekraczać pół centymetra. Teraz, używając zwykłej szklanki, wytnij kółka. Umieść wypełnienie na środku każdego koła i połącz ze sobą dwie przeciwległe strony, tak aby wypełnienie pozostało widoczne.

Tuzin soczystych kotletów rybnych z zaledwie 1 puszki konserw – łatwo, szybko i tanio

Popularne wiadomości teraz

„Kupiliśmy dom w wiosce. Kupiliśmy go od młodej pary, która straciła babcię. Kiedy weszliśmy do środka, płakałam, a mój mąż był zrozpaczony”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

ciasto
ciasto

Jabłka z cukrem mogą być jako nadzieniem. Przed użyciem umieść je w kuchence mikrofalowej na pięć minut z mocą 750. W trakcie przygotowywania raz zamieszaj. Nadzienie może być na każdy gust, to nie ma znaczenia.

Blachę do pieczenia przykrywamy papierem do pieczenia, układamy nasze produkty i wstawiamy do piekarnika na 15 minut, włączając tryb 180 stopni. Gdy ciasteczka trochę ostygną, posyp je cukrem pudrem. Smacznego!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com