Ten przystojniak nie bez powodu jest nazywany najpiękniejszym koniem na świecie. On ma na imię Fryderyk Wielki, na cześć króla Prus, który panował w XVIII wieku. I choć ten czarny ogier nie zdobył jeszcze żadnych nagród, jego uroda z pewnością uzasadnia tak pretensjonalne imię.

Źródło: mtdata.ru

Źródło: mtdata.ru

Fryderyk Wielki (Frederik The Great) należy do koni rasy fryzyjskiej, którą kilka wieków temu została wyhodowana we Fryzji, prowincji na północy Holandii.

Źródło: mtdata.ru

Popularne wiadomości teraz

Nowe wieści o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. W jakim stanie jest Marta Kubacka

Trzy znaki będą miały w kwietniu bajeczne szczęście w finansach. Czyj portfel stanie się grubszy

Kim jest przyszła żona Allana Krupy? To z nią syn Górniak chce wziąć ślub

Płyną sensacyjne wieści o stanie Marty Kubackiej. Sąsiedzi opowiadają o nowych szczegółach choroby żony sportowca

W tym czasie rasa ta dwukrotnie była na skraju wymarcia. Tylko dzięki staraniom hodowcom holenderskich udało się jednak uratować tę rasę: wcześniej te konie były używane jako konie pociągowe, ale dziś oni pełnią bardziej dekoracyjną funkcję.

Źródło: mtdata.ru

Jednak pojedyncze przedstawiciele rej rasy są nadal używane do jazdy, na przykład w zaprzęgu królowej Wielkiej Brytanii. Te konie co najmniej dwa razy pojawili się publicznie podczas ważnych wydarzeń (otwarcie Parlamentu i otwarcie Światowych Igrzysk Jeździeckich w Haga).

Źródło: mtdata.ru

Fryderyk Wielki jest własnością Pinnacle Friesians, położonej w Środkowych Stanach Zjednoczonych. Koń ma własny profil na Facebooku (i ponad 15 tysięcy znajomych), a także własny blog, na którym zamieszczane są nowe zdjęcia Fryderyka i różne ciekawostki z jego życia.

Źródło: mtdata.ru

Fani zafascynowani jego pięknem stworzyli również osobną stronę, na której można umieszczać zdjęcia lub dzieła sztuki związane z Fryderykiem. Można śmiało powiedzieć, że Friedrich jest prawdziwą gwiazdą, ponieważ regularnie bierze udział w sesjach zdjęciowych, różnych wydarzeniach, a nawet ma fanów.

Źródło: mtdata.ru

Źródło: mtdata.ru

Źródło: mtdata.ru

Źródło: mtdata.ru
Źródło: mtdata.ru

Źródło: mtdata.ru
Źródło: mtdata.ru