Okazuje się, że nie musisz wcale być bardzo utalentowanym cukiernikie, aby stworzyć takie cuda. Niewątpliwie potrzeba trochę czasu i cierpliwości, ale przyznaj, że efekt jest uroczy.

Domowy ser z jogurtu. Palce lizać

Już niedlugo Wielkanoc. Słodkie baranki idealnie wpisują się w te święta. Zaskocz więc swoich bliskich i przygotuj im smaczny deser.

Składniki:

  • babeczki waniliowe,
  • mini pianki marshmallows (lub duże białe pianki przekrojone na mniejsze kawałki),
  • biały krem do babeczek,
  • cukierkowe oczy,
  • cukierki toffi,
  • wykałaczka,

Wykonanie:

  1. Upiecz babeczki typu muffinki. W sklepach pełno gotowych przepisów i mieszanek do wypieków. Sprawdziliśmy, że upieczenie babeczek trwa najdłużej 20 minut.
  2. W czasie kiedy będa w piekarniku zajmij się główkami baranka. Zrobimy je z cukierków toffi. Włóż cukierki na 15 sekund do mikrofalówki, żeby nieco zmiękły. Jednego cukierka spłaszcz od spodu i ściśnij w pobliżu jednego z końców. Odetnij dwa kawałki drugiego cukierka i uformuj z nich uszy baranka. Przyklej je po bokach głowy. Za pomocą lukru przymocuj do głowy baranka cukierkowe oczy, wykałaczkami zrób nozdrza.
  3. Kiedy babeczki już całkowicie wystygną udekoruj je białym kremem. Ten także możesz przygotować z jednej z gotowych receptur, którą dostaniesz w sklepie. W pobliżu krawędzi każdej babeczki zamocuj głowę baranka.
  4. Na koniec powbijaj w krem miniaturowe pianki marshmallows. Postaraj się wypełnić całą dostępną przestrzeń. Barankowe stado gotowe.

Gotowe! Prawda, że wyglądają urocze?

Popularne wiadomości teraz

Mały Kacperek z "Rodzinki.pl". Aktor Mateusz Pawłowski ma teraz 17 lat. Jak wygląda?

Rafał znalazł swoją księżniczkę. Czy w ten sposób chce utrzeć nosa Gabrielowi?

Zespół chorobowy został nazwany imieniem chłopca, który urodził się z bardzo rzadką anomalią

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com