Okazuje się, że nie musisz wcale być bardzo utalentowanym cukiernikie, aby stworzyć takie cuda. Niewątpliwie potrzeba trochę czasu i cierpliwości, ale przyznaj, że efekt jest uroczy.

Domowy ser z jogurtu. Palce lizać

Już niedlugo Wielkanoc. Słodkie baranki idealnie wpisują się w te święta. Zaskocz więc swoich bliskich i przygotuj im smaczny deser.

Składniki:

  • babeczki waniliowe,
  • mini pianki marshmallows (lub duże białe pianki przekrojone na mniejsze kawałki),
  • biały krem do babeczek,
  • cukierkowe oczy,
  • cukierki toffi,
  • wykałaczka,

Wykonanie:

  1. Upiecz babeczki typu muffinki. W sklepach pełno gotowych przepisów i mieszanek do wypieków. Sprawdziliśmy, że upieczenie babeczek trwa najdłużej 20 minut.
  2. W czasie kiedy będa w piekarniku zajmij się główkami baranka. Zrobimy je z cukierków toffi. Włóż cukierki na 15 sekund do mikrofalówki, żeby nieco zmiękły. Jednego cukierka spłaszcz od spodu i ściśnij w pobliżu jednego z końców. Odetnij dwa kawałki drugiego cukierka i uformuj z nich uszy baranka. Przyklej je po bokach głowy. Za pomocą lukru przymocuj do głowy baranka cukierkowe oczy, wykałaczkami zrób nozdrza.
  3. Kiedy babeczki już całkowicie wystygną udekoruj je białym kremem. Ten także możesz przygotować z jednej z gotowych receptur, którą dostaniesz w sklepie. W pobliżu krawędzi każdej babeczki zamocuj głowę baranka.
  4. Na koniec powbijaj w krem miniaturowe pianki marshmallows. Postaraj się wypełnić całą dostępną przestrzeń. Barankowe stado gotowe.

Gotowe! Prawda, że wyglądają urocze?

Popularne wiadomości teraz

Kalendarz ślubny na 2021 rok: najlepsze i najgorsze daty na ślub

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com