Jeśli osoba o słabo rozwiniętym intelekcie spróbuje wykonać test pandy, jest mało prawdopodobne, że odniesie sukces, twórcy zadania są pewni. Osoba z wysokim IQ może rozwiązać zadanie szybciej niż inni.

Jeśli jednak brakuje ci umiejętności, możesz poćwiczyć na iluzjach optycznych. Zainteresowani mogą spróbować swoich sił w nowym teście oferowanym przez Mirror.

Artykuł Mirror stwierdza, że nowy test złudzeń optycznych to zdjęcie z kilkuset ludzkimi twarzami i jedną pandą. Wykonując zadanie, osoba jednocześnie trenuje obserwację i mierzy poziom rozwoju intelektualnego.

Podkreśla się, że regularne wykonywanie takich ćwiczeń poprawia zdolności poznawcze. Ostrzega się również, że zadanie naprawdę "wyostrza mózg".

Istotą testu jest uważne przyjrzenie się zdjęciu z dużą liczbą różnych ludzkich twarzy i znalezienie wśród nich głowy pandy. Czas, ile sekund (lub minut?) zajmie to zadanie.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż naśmiewał się ze mnie, myśląc, że bycie gospodynią domową jest łatwe: dobrze, że później zmienił zdanie"

"Moja synowa domaga się kredytu hipotecznego, mimo że mieszkamy we własnym mieszkaniu. Mówi, że myśli o mężu, ale ja jej nie wierzę"

"Kiedy mój były mąż poprosił mnie, żebym do niego wróciła, myślałam, że za mną tęskni: wszystko okazało się prostsze, potrzebował sprzątaczki"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

Jeśli dana osoba ukończy test w mniej niż 7 sekund, jest geniuszem, pisze Mirror.

Jeśli zajmie to mniej niż 10 sekund, ma wysoki poziom inteligencji.

Jeśli wynik nie jest tak pozytywny, wydaje się, że trzeba poćwiczyć nad czymś innym.

Testy psychologiczne jako złudzenia optyczne: szczegóły

W Internecie można znaleźć informacje o sześciu rodzajach złudzeń optycznych, których można doświadczyć, jeśli się tego chce.

W szczególności są to złudzenia geometryczne, dwuznaczne, ruchu, koloru, dotykowe i poznawcze. Wszystkie z nich mają na celu oszukanie mózgu i usprawnienie jego pracy.

Jeśli wyniki nie są imponujące, możesz poćwiczyć. Na przykład, wykonaj następujące zadania:

- znajdź pięć obiektów w mniej niż 15 sekund — nietoperza, kaczkę, motyla, marchewkę i balon;

- znajdź 12 zwierząt na obrazku — lwa, kota, wilka, wieloryba, konia, sowę, lisa, małpę, słonia, żółwia, niedźwiedzia, żyrafę (możesz również wyciągnąć pewne wnioski w zależności od tego, kto był widziany pierwszy)

- zobaczyć twarz kobiety między białymi i czarnymi liniami w mniej niż 10 sekund.

Dla przypomnienia, naukowcy potwierdzili, że inteligencja naprawdę pomaga zarabiać pieniądze. Jednocześnie ostrzegli, że zasada ta ma zastosowanie tylko do określonej kwoty zarobków.

Psychologowie odkryli również, dlaczego czujesz się niekomfortowo w pobliżu niektórych osób. W szczególności twierdzą, że istnieją trzy typy charakteru, od których należy trzymać się z daleka.

Pisaliśmy również o: Słynna influencerka Oliwia Bieniuk zmagająca się z chorobą. Co to za dolegliwość

Może zainteresuje Cię to: Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor "Świata według Kiepskich" czy "Sąsiadów"

Przypominamy o:Nagła zmiana w życiu Sylwii Peretti. Decyzja męża, której nikt nie przewidywał