W psychoanalitycznej teorii osobowości Sigmunda Freuda umysł nieświadomy definiuje się jako repozytorium uczuć, myśli, impulsów i wspomnień, które znajdują się poza świadomością.
W tym rozumieniu większość treści nieświadomych jest uważana za niedopuszczalną lub nieprzyjemną, na przykład uczucie bólu, niepokoju lub konfliktu.

Freud uważał, że podświadomość nadal wpływa na zachowanie, mimo że ludzie nie są świadomi tych ukrytych wpływów. Każdy kolor, każdy kształt nieświadomie wywołuje doświadczenie, które można powiązać z cechą osobowości.

Na tej podstawie można śmiało twierdzić, że za pomocą testów obrazkowym możemy nieco dowiedzieć się o swojej osobowości. Spójrz więc na zdjęcie i odpowiedz, jaka była pierwsza rzecz, którą zobaczyłaś. Następnie dowiedz się, co to mówi o tobie.

Jeśli zobaczyłaś...

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Dwie kobiety:

Jesteś pozytywną, wesołą, samokrytyczną osobą o żywej inteligencji. Nie zatrzymujesz się w obliczu nieoczekiwanego. Potrafisz wskazać centrum problemów, znajdując najbardziej bezbolesne i natychmiastowe rozwiązanie.

Lubisz żyć się w wesoły i beztroski sposób, a czasami w oczach innych jesteś tak pozytywną osobą, że wydajesz się niepoważna.

Drzewa i góry:

Jesteś osobą zrównoważoną i racjonalną, stanowisz dla rodziny punkt odniesienia, kierujesz ważnymi decyzjami i zastanawiasz się nad kluczowymi decyzjami w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Prawdopodobnie jesteś bardzo przywiązana do swojego środowiska rodzinnego, Twoje motto może brzmieć „najpierw rodzina”. Po prostu uważaj, aby nie zawsze myśleć o innych, zajmować miejsce dla siebie i żyć w pełni, odpuszczając nieco obowiązki rodzinne.

Twarze ludzi

Jesteś osobą spokojną, oszczędną, planującą i niezwykle racjonalną, nic nie umknie Twoim planom. Możesz być tym, co definiuje cię jako „czystą duszę” i dlatego prowadzi cię do poszanowania zasad i ludzi, do osiągnięcia szczerej komunikacji bez masek.

Wielokrotnie doświadczasz konfrontacji z ludźmi i sytuacjami innymi niż ty. Czasami musisz poświęcić szczerość, aby nie zostać zranionym, ponieważ „nie żyjesz tylko według ideałów”, miej to na uwadze, nawet jeśli to boli.

Woda i skała

Jesteś osobą bardzo racjonalną, zamkniętą w sobie i niezbyt komunikatywną; często jesteś określany jako zimny i wyrachowany. Wiemy, że tak nie jest; po prostu trudno ci wyrazić swoje prawdziwe emocje. 

Nie da się łatwo zetknąć z ludźmi; Spodziewasz się, że życie potoczy się swoim biegiem i wielokrotnie stawiasz się w pozycji oczekiwania, jesteś bardziej obrońcą niż napastnikiem i zdarza się, że niespodziewane pozostawia cię „skamieniałym”.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com