Może za kilkadziesiąt lat, kiedy ty i mój syn weźmiecie ślub. A może stanie się to w przypadkowym dniu, kiedy uznam, że jest to słuszne. W każdym razie, mam nadzieję, że będę żył i miał się dobrze, by wręczyć Ci ten list osobiście.

Gdy to piszę, czuję się trochę dziwnie. Mój syn, mój mały chłopiec, śpi słodko w swoim łóżeczku, które wygląda na zbyt duże dla niego. Jest zagubiony w morzu kocyków i poduszek, które z miłością owinęłam wokół niego, zanim go ucałowałam i usiadłam, by napisać ten list.

Słyszałam wiele historii o tym, że dzieci dorastają znacznie szybciej, niż możemy się na to przygotować. Wkrótce jego stopy będą dyndać na krawędzi tego łóżka i zanim się obejrzę, będzie spał w innym łóżku i w innym domu, daleko ode mnie.

I gdzieś po drodze znajdzie Ciebie. I wszystko się zmieni.

Teraz wybiera mnie, prosi, żebym pobawił się jego samochodzikami i przeczytał mu bajkę. Lubi obiady, które mu gotuję, bardziej niż te, które jadł w szkole. I chce, żebym była ostatnią osobą, która pocałuje go na dobranoc.

Popularne wiadomości teraz

„Przez dziesięć lat czekałam na powrót męża, nie chciałam uwierzyć, że nas zostawił. Ale wkrótce dowiedziałam się, że Andrzej znalazł bogatą kobietę”

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

Pewien facet znalazł zniszczony portfel. Nie miał pojęcia, do czego może on prowadzić: „ Czekałam na ciebie całe życie”

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

Ale pewnego dnia wybierze ciebie. Będzie chciał spędzać z tobą weekendy, smakować z tobą przygody, gotować dla ciebie.

W tej chwili jego oczy są pełne radości, gdy mnie widzi, ale pewnego dnia będą pełne iskier dla Ciebie.

Będzie studiował Twoje dłonie, zapamięta każdą cechę Twojej twarzy i zrobi sobie z Tobą zdjęcie w swoim biurze (albo w swoim "niezwykłym tunelu do podnoszenia i kopania", o którym teraz marzy).

Na razie jestem jego bohaterem. Prosi mnie o pomoc. Prosi mnie o zatrzymanie deszczu. Przychodzi do mnie, gdy jest chory.

Ale pewnego dnia ty będziesz jego bohaterem. Kiedy zada pytanie, na które każdy z nas udzieli innej odpowiedzi, będzie słuchał Ciebie. Pomożesz mu odkryć świat, staniesz się osobą, która poprawi mu humor, gdy będzie smutny lub chory.

Teraz uczę go, jak być życzliwym. Razem z ojcem uczymy go, jak szanować i słuchać ludzi, jak pomagać i jak prosić o pomoc, gdy jej potrzebuje. I pewnego dnia, mam nadzieję, odwdzięczy się nam tym szacunkiem i życzliwością.

Teraz mogę planować przyjęcia na jego urodziny i przygotowywać dla niego magiczne święta.

Ale kiedyś przypomnisz mu, żeby zadzwonił do mnie w moje urodziny.

W tej chwili jest ze mną w domu.

Ale pewnego dnia poczuje, że jego dom jest tam, gdzie Ty jesteś.

A rzecz w tym, że to wszystko jest w porządku. W rzeczywistości jest cudownie!

To dla mnie zaszczyt być matką tego małego chłopca, pomagać mu dorastać i stać się osobą, w której kiedyś się zakochasz. I będzie to dla mnie wielki zaszczyt, gdy spotkam Ciebie.

Mam nadzieję, że świat stanie się dla niego lepszym miejscem w chwili, gdy pozna Ciebie. Obiecuję, że postaram się znaleźć równowagę między moją obecnością w Twoim życiu a Twoim pragnieniem. Nie będę przekraczał granicy.

Obiecuję nie udzielać Ci rad, jeśli nie będziesz o nie prosić.

I obiecuję Tobie - mężczyźnie, który będzie kochał mojego syna - kochać również Ciebie! Bo kobieta, która pokocha mojego syna, zrozumie, że to ja stoję za jego promiennymi oczami.

Będzie czuła, że jego cudowny śmiech jest taki sam jak mój. Jak mogę nie kochać Tego, który jest świadomy tego wszystkiego i kocha moje dziecko?

"Dlatego już teraz, kiedy jest jeszcze mały i jest jeszcze dużo czasu, zanim pozna Ciebie, będę pielęgnować każdą chwilę i każdy pocałunek.

I pewnego dnia, kiedy będziesz go kochać i on będzie cię kochał, będę tak dumna! Dumna z mężczyzny, którym się stał, dumna z kobiety, z którą postanowił spędzić swoje życie i bardzo, bardzo dumna, że mam zaszczyt być jego matką...

Z miłością w sercu,
Mama

Pisaliśmy również o: Głośna sprawa w Polsacie. Kasia Skrzynecka wypowiada się na temat zwolnienia i przeszłości Katarzyny Dowbor

Może zainteresuje Cię to: Czy to koniec ery Dowborów w Polsacie? Fani zaniepokojeni po ostatnich doniesieniach o Macieju Dowborze

Przypominamy o: Marcin Hakiel i Paulina Smaszcz już wkrótce zatańczą w Tańcu z Gwiazdami! Czy to będzie najgorętsza edycja w historii programu