Czy zastanawialiście się jakie w tej chwili jest najbezbieczniejsze miejsce na Ziemii? W obecnej sytuacji pandemii, kiedy koronawirus jest obecny na każdym kontynencie, tylko abstakcyjne rozwiązania wydają się najlepsze.

Członek WHO w odważnej wypowiedzi: Ta pandemia zmieni świat

Okazuje się bowiem, że istnieje w tej chwilii "arka kwarantanny", czyli statek wycieczkowy, sufrujący sobie spokojnie po oceanie, który jest wolny od SARS-CoV-2.

Statek Magnifica krąży po świecie od początku stycznia, a swój kurs rozpoczął od Europy, gdzie jeszcze nikt nie słyszał o nowym wirusie z Wuhan. Początek ich wyprawy był fantastyczny. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do momentu, kiedy turyści mieli zatrzymać się w Australii.

Opuściliśmy Europę, gdy nikt jeszcze nie znał słowa „koronawirus”. Opuściliśmy wyspy afrykańskie, gdy pierwsze przypadki pojawiły się w Chinach. Miesiąc później opuściliśmy Amerykę Południową, kiedy na jej terytorium nie było ani jednego przypadku infekcji. 14 marca mieliśmy przycumować do głównego miasta australijskiej Tasmanii. Wszyscy już stali przy drzwiach wyjściowych, kiedy nagle oznajmili nam, że nie możemy opuścić statku. Był to szok nawet dla wszystkich pracowników statku, z wyjątkiem czołowej załogi”-mówi jeden z turystów.

Popularne wiadomości teraz

Oliwia Bieniuk świętuje swoje 19. urodziny. Jarosław Bieniuk pogratulował córkę: opublikował jej archiwalne zdjęcie

Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

Daniel Martyniuk jednak się złamał i znów ostro imprezuje. Celebryta zatęsknił za dawnym życiem

Tym znakom zodiaku towarzyszyć będzie szczęście w 2022 roku

wnętrza statku

wnętrza statku

W tym miejscu, kto chciał - mógł wyjść ze statku, ale już nie mógł na niego powrócić. Turysci byli zdrowi, więc zadecydowano o zakazie mieszania się z tłumem w Australii, co groziłoby zakażeniem. Dlatego statek jedynie zatankował i popłynął dalej.

Teraz, turyści żartobliwie nazywają się "Arką Noego". I choć podróż miała być wycieczką dookoła świata, statek przypływa tylko na wyspy, wolne od koronawirusa. Wielkich aglomeracji unikają.

I tak statek będzie pływać aż do 1 maja, kiedy ich rejs ma się skończyć. Z pewnością jego uczestnicy zapamiętają to wspomnienie do końca życia.

Ponad 2 tysiące ofiar koronawirusa we Włoszech. Ekspert: To dopiero początek

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational