W dniu dzisiejszym doszło do kolejnego, szóstego już zgonu w Polsce, spowodowanego SARS-CoV-2. Ofiarą jest 27-letnia kobieta z Łańcuta.

Jak podaje Ministerstwo zdrowia, kobieta nie cierpiała na choroby współistniejące. Co zatem spowodowało, że tak młoda osoba zmarła?

Lokalni dziennikarze z podkarpacia podają, że kobieta niedawno urodziła dziecko dzięki cesarskiemu cięciu, które mocno osłabiło jej organizm.

Z tego powodu najprawdopodobniej kobieta zakaziła się wirusem, co spowodowało rozwinięcie się COVID-19, a to z kolei dało powikłanie w postaci sepsy.

Trzeba pamiętać o tym, że oczywiście sam wirus nie powoduje śmierci, a powikłania, ktore wywołuje COVID-19. 

Popularne wiadomości teraz

"Nie mogę jeść tylko 2 razy dziennie tylko dlatego, że ty tak chcesz": krzyknęła moja synowa, gdy usłyszała naszą podstawową rodzinną zasadę

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Szpital w Łańcucie wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com